365 Kredi

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar asıl olarak, BDDK tarafından yapılan düzenlemeler sayesinde maalesef ki kalmadı. BDDK tarafından yapılan ve müşteriyi korumaya yönelik düzenlenen tasarı doğrultusunda, hiçbir banka, kişileri müşkül durumda bırakacak şekilde kredi onayı verememektedir. Yani bir banka, siz kredi başvurusu yaptığınızda, kredi notunuz yeterli değil diyerek, size kredi vermiyorsa, diğer bir bankaya gittiğinizde de aynı yanıtı alıyorsunuz. Bu yüzden bankalardan olumsuz bir yanıt aldığınızda, diğer bankaları da tek tek gezmenizin bir manası bulunmuyor. Ayrıca bankalardan yaptığınız her başvuruda, kredi notunuz bir iki barem daha düşüyor. Yani, bankalardan sürekli kredi başvurusu yapmak çok da sağlıklı bir işlem değil.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar şeklinde bir terimin ortaya çıkmasının nedeni ise, bir bankadan kredi alamadığınızda diğer bir bankanın size kredi veriyor olması. Fakat, size kredi konusunda bir bankanın toleranslı olabilmesinin tek nedeni, o bankada bir hesabınızın bulunuyor olması. Örneğin, uzun yıllar maaş aldığınız ya da vadeli bir hesabınızın bulunduğu banka size bu konuda yardımcı olabilir. Çünkü geri ödemeler kapsamında, kendisini güvence altına altına olacaktır. Bu sebeple de, herhangi bir devlet bankası birkaç puan yüzünden size, kredi vermediğinde, sizin çalıştığınız özel bir banka bu konuda size yardımcı olabilecektir.

Bu yüzden, kredi başvurusu yaparken, kredi almak için öncelikle hesabınızın bulunduğu bir bankayı tercih etmelisiniz. Eğer hesabınız yoksa, kredi kartını kullandığınız bankaya da başvurabilirsiniz. Fakat, maaşınızı bankadan almıyorsanız, herhangi bir bankadan vadeli ya da vadesiz hesabınız bulunsa da, kredi almanız çok zor. Kredi alabilmek için, mutlaka sosyal bir güvencenizin bulunması gerekiyor. Yoksa kredi alma konusunda maalesef bankalar size yardımcı olamayacaktır.

Kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar bulunmadığı için, bankalardan kredi alamadığınızda senetle kredi veren faktoringler aracılığı ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu özel şirketler konusunda tek bilinmesi gereken ise, bankalardan çok daha yüksek faizler uyguladıkları. Ayrıca, bir iki günlük bir gecikme dahi gerçekleşse, hemen yasal işlemlerin başlatılarak, haciz yolu ile ile, alacağın tamamının tahsil edilmesi yoluna başvuruyor olmaları da bu şirketlere karşı temkinli davranmanız için yeterli bir sebep.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ