365 Kredi

Kredi Notum Güncellenmiyor Bir Değişiklik YOK

Kredi Notum Güncellenmiyor Bir Değişiklik YOK

Kredi notu finansal karnemizi temsil etmektedir. Eğer finansal karnemizde notumuz düşük olur ise banka bizle çalışmak istemeyecek ve kredi talebimize olumsuz cevap verecektir.  Kredi notu temel de bankaya olan kredi ve kredi kartı ödeme düzenine göre belirlenmektedir. Ayırca son dönemde yapılan düzenlemeler ile elektrik, su ve doğal gaz ödemeleri de kredi notunu direk etkilemeye başladı. Bankadan kredi almanız hatta kredi kartı dahi almanız için kredi notunun önemini en net hali ile bu şekilde özetleyebiliriz.

Kredi Notu Değişir mi


Kredi notunuzun güncellenmesi için bankaya borç ödemenizi yapmanız gerekiyor. Aktif borcunuzu ödemeden kredi notunuzun güncellenmesini beklemek hata olacaktır. Varsayalım ki iki ayrı bankaya kredi borcunuz var. Bir kredi borcunuzu kapatır diğeri kapatmazsanız yine kredi notunuz güncellenmez.  Hatta farklı bir örnek daha verelim aynı bankaya hem kredi hem de kredi kartı borcunuz oldun. Sadece kredi kartı borcunuzu öder ve kredi borcunuzu ödemezseniz maalesef yine kredi notunuz güncellenmez.

Güncellenme Nasıl Başlar?

Kredi ve kredi kartı borçlarınızı ödedikten sonra düşük limitli bir kredi kartı alabilir ve düzenli kullanıp ödemeleri de düzenli yaparsanız kredi notunuz güncellenmeye başlayacaktır. Ayrıca ek bilgi olarak paylaşalım ki banka da vadesiz hesap açtınız ve sonrasında da kullanmamaya başladınız. Bu durumda da hesabınızı kapatmanız gerekiyor. Çünkü banka hesabınızı kullanmasanız da hesap işletim ücreti alacak ve sizde bilincin de olmadığınız ve hesabı kullanmadığınız için borcunuz birikecek ve bankaya borçlu olacaksınız, bu durum da kredi notunuza yansıyacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ