365 Kredi

Kredi Notuna Göre Banka Faiz Oranları

Kredi Notuna Göre Banka Faiz Oranları

Bankadan kredi ya da kredi kartı alabilmeniz için kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Bunun için de geçmiş dönem kredi ya da kredi kartı kullandıysanız ödemeleri zamanında ve düzenli olarak yapmanız gerekiyor. Eğer ödemelerinizi düzenli yapmazsanız buna bağlı olarak yasal takip sürecine tutulur ve adınız da kara listede yer alırsa banka kredi notunuz düşecektir ve kredi başvurunuzda olumsuz sonuçlanacaktır.

Kredi notunuz düşük ise banka size farklı faiz oranlarıyla kredi verecektir diye genel bir yargı söz konusu değildir. Kredi notunuzun düşük olduğu gören banka kredi talebinize olumsuz cevap vermektedir. Kredi faiz oranında değişim yoluna gitmemektedir. Bu temel yargıya bağlı olarak söyleyebiliriz ki faiz oranları kredi notuna göre belirlenmemektedir. Bir kaç Bankanın kredi faiz oranlarına örnek vererek haberimize devam edelim;

İNG BANK KREDİ NOTUNA GÖRE KREDİ

ING Bank ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1,29 olarak belirlenmiştir. 36 ay vade ile 7 bin TL kredi kullanırsanız aylık taksit tutarınız 255 TL olacaktır.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faizi ise % 1,65’tir aynı şekilde 7 bin TL krediyi 36 ay vadeyle kullandığınız da aylık taksit tutarınız 273 TL olacaktır.

İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı da % 1,43 olarak belirlenmiştir. 7 bin TL krediyi 36 ay vadeyle kullandığınız da aylık taksit tutarınız 262 TL olacaktır.

Örneklerden de anlaşıldığı gibi kredi faiz oranları her bankanın farklı. Bu faizler sabit tutulmaktadır. Kredi notu düşük olana farklı bir faiz oranı ya da yüksek olana farklı bir faiz oranı söz konusu değildir.

Kredi notunuz düşük ise ve kredi almak istiyorsanız banka size ek şartlar sunabilir. Bu ek şartlardan biri kefildir. Banka kredi notunuz düşük olduğundan ödememe ihtimalinize karşın kefil isteyebilir. Bazı bankalar ise kredi notu düşük olan kişilerin kredi kullanabilmesi için ipotek şartı sunmaktadır. Bankaya ipotek sunarak kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi geri ödemeleriniz de tamamlandığında malınızın üzerinden ipotek kalkacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ