365 Kredi

Kredi Notu Düşmesi

Kredi Notu Düşmesi

Kredi Notu Düşme nedenlerini merak eden herkesi haber içeriğimize davet ediyoruz. Banka kredi ev kredi kartı taleplerimizin olumlu sonuçlanmaması için kredi notunun düşük olmaması gerekmektedir. Kredi notu geçmiş dönem kredi ya da kredi kartı ödeme düzenine göre belirlenmekte ve finansal karnemizi temsil etmektedir. Bankadan aldığınız krediyi ya da bankaya ait olan kredi kartı borçlarınızı ne denli zamanında ve düzenli öderseniz kredi notunuz da o denli yüksek olacaktır. Eğer banka kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmazsanız banka kredi notunuz düşecektir.

Banka ödeme yapmanız için 90 gün yani 3 ay size süre verir ve bu süre zarfı içerisinde ödeme konusunda tarafınıza ihtarla gönderir 3 aylık süre dolduğunda ise hem kredi notunuz düşmeye başlar hem de hakkınızda yasal takip başlatılabilir ve isminiz kara listede yer alabilir. Özetle banka nezdinde iyi olan siciliniz bozulur. Kara listede yer almanız uzun bir süre kredi kullanım aşamasında zorluklar yaşayacağınızı göstermektedir.  Yaşanan bu olumsuz durumla da banka kredi notunuz hızla düşecektir.

Kredi Notu Düşme Nedenleri

Kredi Notu Düşmesinin temel üst metinde de anlattığımız gibi ödeme düzensizliğidir. Buna ek olarak elektrik, su ve doğalgaz gibi faturalarınızı da düzenli ödememeniz kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Faturalarını sık sık aksatmanız ve kapanması dediğimiz gibi direk kredi notunuza negatif yansır. Banka da hesap açarak sonradan kullanmayı bıraktığınız hesaplarınız da kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Çünkü banka hesabınızı kullanmasanız da kapatmadığından hesap işletim ücreti eklentisi yapacak ve ödemediğinizden durumun farkında olmadığınızdan da bankaya borçlu kalacaksınız kredi notunuz da düşecek.

Kredi Notu Düşmesine bağlı olarak da bankalar üst metinde belirttiğimiz gibi kredi ve kredi kartı vermeyecektir ve banka nezdinde güvenilir olmayan müşteri olursunuz. Eğer kredi notunuz düşük ise banka borçlarınızı ödeyerek düzenlemeye başlayabilirsiniz. Hatta düşük limitli kredi kartı alıp ödemelerini düzenli olarak yapmanız da kredi notunuzu yükseltecektir. Ama temel de bankaya olan borçlarınızı ödemeniz gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ