365 Kredi

Halk Bankası Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Halk Bankası Bankamatik Kartında Hesap Numarası Nerede Yazar?

Ülkemiz de en çok tercih edilen bankalar listesinde yer alan Halk Bankası müşteri kitlesi bir hayli fazla.  Halk Bankasında hesabınız var ise ilgili hesaba daha kolay ulaşmanız ve ATM gibi etmenler ile anında para çekme ya da para yatırma aşamasında kartınızı kullanabilirsiniz. Nakit taşımayı sevmeyenler arasında iseniz alışverişlerinizi banka kartınız ile de yapabilirsiniz.
Eğer herhangi biri Halk Bankası ya da diğer bankalardan hesabınıza para gönderecek ise hesap numaranızı bilmesi gerekiyor. Hesap numarası olmadan havale ya da EFT işlemleri yapılmamaktadır. Halk Bankası bankamatik kartı üzerinde de hesap numaranız yazmaktadır. Halk Bankası bankamatik kartı başvurusu için hesap açılırken bankamatik kartı talebinizi iletebileceğiniz gibi daha sonra da hesap açtırdığınız Vakıfbank şubesi üzerinden ya da Vakıfbank telefon bankacılığı hattı üzerinden de bankamatik kartı almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

 

Halk Bankası bankamatik kartı vadesiz hesabınıza bağlı olduğu için üst metinde de belirttiğimiz gibi Halk Bankası hesap numarası kartınızın üzerinde de yazmaktadır.  Halk Bankası hesap numarası bankamatik kartının hemen ön yüzeyinde yazmakta olup 16 haneli bankamatik kartı numarasının altında yer alır. İlk 4 hanesi Halk Bankası şube kodu olan bu rakamın devamı olan 7 rakamlı numara ise kart sahibinin şahsi hesap numarasından oluşmaktadır. 

365 KrediTarafınıza para göndermek isteyen kişi ya da kişilere bu numarayı vermeniz yeterli olacaktır. Eğer emin olmak istiyorsanız Halk Bankası hesap numaranızdan dilerseniz günün her saati aktif olarak hizmet veren Halk Bankası müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Müşteri temsilciniz hesap numaranızı tarafınıza iletecek ve sizde not alarak saklayabilirsiniz. Halk Bankasında vadesiz hesabı olan her bireyin hesap numarası da vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ