365 Kredi

Para Yardımı Yapan Zenginler

Para Yardımı Yapan Zenginler

Dinimizde de yer aldığı gibi yardım etmek, maddi ya da manevi zorluk yaşayanlara destek olmak sunulan en büyük sevaptır. Ayrıca fitre ve zekat gibi başlıklarda yardımlaşmak istekten öte zorunluluk haline getirilmiş ve zengin olan borcu olmayan kişilerin yardım da bulunması gerekmektedir. Bizde haberimiz de sizlere Para Yardımı Yapan Zenginler hakkında bilgi sunmak istiyoruz.


Ne verirsen elinle o gelir seninle sözünde de anlaşıldığı gibi servetiniz yardımlarınızla çoğalır ve değerlenir. Sadece size faydası olan bir servet inanın gün geldiğinde elinizden akıp gidebilir. Para Yardımı Yapan Zenginler arasında ilk sırada Koç Holding geliyor.

Koç Holding 10 yıllık bağış tutarı 1 milyar 130 milyon TL tutarında oldu.

Ayrıca Üniversite öğrencilerine verdiği burslar ile de adından sıklıkla söz ettiriyor Koç Holding. Yardımlarını bilemeyen duymayan kalmadı.  Koç Holding dışında adından sıklıkla yardım alanında bahsettiren kurumlardan birisi de Bilkent Holding- Ali Doğramacı oldu.

Bilkent Holding ise : 10 yıllık bağış tutarı 762 milyon TL oldu.

Ardından da liste de Borusan Holding- Ahmet Kocabıyık yer alıyor.

Borusan Holding genel ardım rakamı da : 10 yıllık bağış tutarı 95.45 milyon TL oldu. 

Bunun yanı sıra da Akfen Holding- Hamdi Akın: 10 yıllık bağış tutarı 70 milyon TL olarak para yardımı yapan zenginler arasında yer aldı.

Arkas Holding- Lucien Arkas 10 yıllık bağış tutarı 68.39 milyon TL oldu, Zorlu Holding- Ahmet Nazif Zorlu 10 yıllık bağış tutarı 60 milyon TL civarın da maddi yardım da bulundu.

Özellikle Koç holding gibi maddi durumu iyi olmayan ve okumakta zorluk çeken öğrencilere verilen burslar, yardımlar ile listede yer aldı.

Sadece burs alanında yapılmadı yardımlar. Bunu söylememiz yanlış bir yargı oluşmasına neden olabilir. Burs dışında genel gıda yardımı ve aylık nakit para yardımı da yaptılar.  Zenginlerin yanı sıra belediyeler yani devlette yardım vermektedir. Gerekli başvurular ile destek alabilir ve geçim sıkıntılarınızdan bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Dernekler

Maddi ihtiyaçlarınız günden güne artıyor ve çözüm bulamıyorsanız sizde bu derneklere başvuru yaparak yardım alabilirsiniz. Ülkemiz de bu amaçla kurulmuş birçok dernek bulunmaktadır. Hepsine tek tek örnek sunarak haberimize devam edelim.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; Gıda, yakacak, barınma yardımı sunmaktadır. Tüm bu yardımlardan yararlanmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Kısa süren gerçekten bu yardıma ihtiyacınız var mı yok mu araştırmasından sonra yardım tarafınıza iletilecektir ve sorunlardan da kurtulabilirsiniz.Para yardımı sunan derneklerden alacağınız yardımlar sadece bunlarla sınırlı değil.

Eğitim yardımı alabilirsiniz, sağlık yardımı, doğal afet yardımı, engelli ihtiyaç yardımı ve terörden zarar görenler de terör yardımı alabilirler. Ayrıca 144 Sosyal Hizmet Hattını da arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Arama sonrasında yardım alacağınız kurumlar, para yardımı yapanlar ve son olarak da Para Yardımı Yapan Dernekler hakkında detaylı bilgi alabilir ve nasıl başvuru yapmanız gerektiğini de kolayca öğrenebilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Kişilere Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Yukarıda adı geçen firmaların birçoğu gerek holdingleri kapsamında gerekse de dernek ve vakıflar yardımı ile ihtiyaç sahibi kişileri bulmaktadırlar.

 • Sizler de ihtiyaç sahibiyseniz ve yardıma ihtiyacınız varsa bu firmaların internet sitesinde bulunan başvuru formlarını kullanabilirsiniz.
 • Eğer yardım almak istediğiniz firmalar böyle bir form oluşturmamışlarsa, firmaların iletişim içerisinde oldukları derneklere ulaşarak, bu dernekler ile irtibat kurarak isminizi yardım listesine yazdırabilirsiniz.
 • Firmaların birçoğu yardım isteklerini vakıflar aracılığı ile sağlamaktadırlar. Neredeyse her şehirde ve bu şehirlerin birçok ilçesinde yardım amacı ile kurulmuş vakıflar vardır. Bu vakıflara giderek kısa bir görüşme yapabilirsiniz. Ve vakıflar aracılığı ile para yardımında bulunan kişilere ulaşabilirsiniz.
 • Benzer şekilde firmalara mail atabilirsiniz. Dileklerinizi kısa ve öz bir şekilde belirtebilir ve bir de iletişim adresinizi ve numaranızı ekleyebilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra bahsi geçen şirketlerin genel müdürlüklerine dilekçeye benzer nitelikte bir mektup yazarak gönderebilirsiniz. Yani sizler bu kişilere ulaşmak istedikten sonra sizleri tutan ve sizleri alıkoyan hiçbir şey olamaz.
 • Günümüzde sosyal medyanın önemi asla yadsınamaz. Sosyal medya platformları üzerinden de bu kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • İlla nakdi yardım yapan kişiler bulmanıza gerek yoktur. Yaşadığınız bölgelerin belediyelerinin de bu hususta çalışmaları vardır. Sizlerde bu çalışmaların bir parçası olmak amacı ile başvuruda bulunabilir, sağlanan yardımlardan sizlerde bir pay alabilirsiniz.
 • Birçok devlet kurumunun maddi sıkıntıları olan kişilere destekleri vardır. Bu kurumlar ile irtibata geçerek maddi sıkıntınızı giderebilirsiniz. Örneğin sosyal yardımlaşma konutları. TOKİ işbirliği ile sağlanan bu konutlar devlet eli ile verilir.

NOT: Para yardımı yapan kişiler arasında ünlü simalarda bulunmaktadır.

 • Emre Belözoğlu
 • Acun Ilıcalı
 • Arda Turan
 • Koç Holding
 • Sabancı Ailesi
 • Esra Erol
 • Seda Sayan
 • Cem Yılmaz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 106 YORUM
 1. Volkan dedi ki:

  Ankara’da ikamet etmekteyim. Günlük kazanç ile oto yıkama işinde çalışıyorum. Fakat son bir kaç aydır aylık toplamda 1.500 tl bile kazanamıyorum.Aylık sabit 700 tl borç ödemelerim var ve elime kalan para ile kiramı, faturalarımı ödeyemedim ve elektriğim bile kesik olduğu için evimden kaçarcasına ayrılıp bir arkadaşıma misafir olarak yerleşmek zorunda kaldım. Ve burada da fazla kalabilme ihtimalim bulunmamaktadır. Sigortam olmadığı için ne kredi alabilme imkanım nede yardım alabileceğim hiç bir kimsem yok. Bir kez pandemi yardımı aldığım için e-devlet üzerinden yeni başvuru da yapamıyorum. Hayatım boyunca hiç bir devlet kurumundan veya başka bir yerden hiç bir şekilde yardım talebinde bulunmadım. Ama şu andaki dururum gerçekten çok kötü ve acil bir şekilde maddi desteğe ihtiyacım var.

 2. Hacı Mehmet yılmaz dedi ki:

  Çok zor durumdayım kiramı ödeyemiyorum elektiğimi ödeyemiyorum 2 çocuk okutuyorum işsizim lütfen yardımcı olur musunuz

 3. Çaresiz anne dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? metineylem01 @ gmail . com

  1. Rukiye dedi ki:

   Ben üç çocuk annesiyim engelli psikolojik eşimle 12 senedir yapamadık şuan üç çocuğumla baba evine geldim ve çok perişanım acil gıda nakit her türlü yardıma ihtiyacım var lütfen el uzatın

 4. Huseyin dedi ki:

  Maddi açıdan çok kötüyüm üniversiteye hazırlanıyorum kent kart parası ve kitap parası olmadığım için çok gerideyim lütfen çok ihtiyacım bana bu konuda yardımcı olun lütfen tek isteğim kendi ülkemi geliştirmek istiyorum çok iyi yere geleceğime inanıyorum lütfen elimden tutun ne kadar hızlı yardımcı olursanız derslerimi daha hızlı bitireceğime inanıyorum.

 5. ŞAHİN YILDIRIM dedi ki:

  Merhaba inşaat işçisinin iki senedir doğru dürüst çalışmıyorum evliyim iki çocuğum var masraflarını gücün yetmiyor kirada oturuyorum kiramı ve faturalarını ödeyemiyorum zor zamanlar geçiriyorum bana yardim edin lütfen

 6. Beyazıt dedi ki:

  Merhaba , hayatımda hiç bu kadar sıkıştığımı bilmiyorum. Pandemi sürecinde elden aldığım bir parayı farkında olmadan bir ponzi sistemine sokmuşum ve şimdi alamıyorum. Ve maalesef 200.000 tl alacaklı kişi haklı olarak parasını istiyor. Sağlam ve iyi gelir elde eden bir şirketim var 6 tane de sigortası ile her şeyi nizami çalışanım var. Ama son 1 aydır ne işe konsantre olabiliyorum ne bir şey . Vergi borcundan e haciz olduğu için kredi de çekemedim. Mahvetti bizi şu pandemi. Ama çalışarak Her şeyim üstesinden gelebileceğim bir işimin ve şirketimin olmasına şükrediyorum fakat böyle giderse asıl onu kaybedeceğim. Eğer gerçekten yardımcı olabilecek bir hayır sever yada yatırımcı varsa kısa sürede geri dönüşümünü sağlayacağım bir protokolle çok acil irtibata geçmesini rica ediyorum.

 7. Hilmi adaş dedi ki:

  Selamünaleyküm 365 Kredi hayırsever arkadaşlar abiler Allah yar ve yardımcınız olsun Allah yapmış olduğumuz hizmetleri kabul eylesin inşallah. Allahu Teala 3 yere yapılan harcanan parayı 10 katı ile geri verir birincisi Müslüman din kardeşinin sıkıntısını gidermek ikincisi hac umre harcanan para üçüncüsü kurban kesmeye harcanan para şimdi abilerim. Bu fakir kardeşiniz borcumdan dolayı sıkıntıları var nakde ihtiyacım var madem yardım yapılıyormuş internette gezerken sizin siteyi de gördüm ve buraya durumumu arz etmeye izah etmeye çalışıyorum sıkıntılarım var nakde ihtiyacım var. Allah yapmış olduğunuz ve yapacak olduğumuz hayırları ahsen’i kabul ile makbul eylesin Allah şimdiden razı olsun hayırlı günler

 8. Orhan dedi ki:

  Buradan size sesleniyorum eşim rahatsız kalça çıkıklığı var onu ameliyat ettirmem lazım 150 bin TL’ye ihtiyacım var lütfen bana da yardımcı olur musunuz siz deneyeceğim eşimle ağrıları gittikçe çoğaldı iki tane çocuk var ne yapacağımı bilmiyorum bu çok zor durumda da olduğumu size buradan bildirmek isterim ilaçlarını aldım ameliyat ettirmem lazım 150 milyar liraya ihtiyacım var çok zor durumdayım kendim işçiyim boş zamanlarımı değerlendiriyorum kağıt Mahal topluyorum ama zor olmuyor size sesleniyorum buradan bana yardımcı olur musunuz lütfen hayırsever iş adamlarımıza sesleniyorum ciddi anlamda çok zor durumdayım bana

 9. Derya dedi ki:

  Maddi durumun iyi değildir Kirada oturuyorum 2 çocuğum var ben çalışmıyorum eşim çalışmıyor durumun gerçekten çok kötü Yardımlarınızı almak istiyorum bize yardımcı olursanız çok seviniriz

 10. Hakan Avcı dedi ki:

  6 yıldır işsizim iki tane çocuğum var ikiside engelli eşimde bende engelliyiz kiralarımızı ödeyemiyoruz faturalarımızı ödeyemiyoruz çok zor durumdayız ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler iyi günler dileriz Allaha emanet olun saygılar sunarım

1 3 4 5
BİR YORUM YAZ