365 Kredi

PTT Adıma Havale Var Mı?

PTT Adıma Havale Var Mı?

PTT Adıma Havale Var Mı? PTT havalem geldi mi gibi soruların cevabını merak eden herkese haberimiz de kısa yoldan nasıl çözüm bulacaklarını anlatmak istiyoruz. PTT Adıma Havale Var Mı? işlemi için online bir sistem maalesef bulunmamaktadır. PTT ile gönderilen kargonuzun, kargo numarası ile takibini online yapabilirsiniz faka para havaleleri için aynı sistem söz konusu değil

365 KrediPTT Adıma Havale Var Mı? işlemini PTT müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Eğer müşteri hizmetlerini aramak istemiyorsanız da size en yakın PTT şubesine gitmeniz gerekecektir. PTT şubesine gittiniz ve adınıza havale var, gerekli parayı almak içi gişe yetkilisi önce kimliğinizi isteyecek ve ardından size birkaç soru soracaktır.

Bu sorular; havaleniz nereden geliyor, havaleniz ne kadar ve havalenizi kim gönderiyor şeklindedir. Bu sorulara da doğru cevap verdiğinizde paranızı alabilirsiniz.

Yapmanız gereken herhangi ek bir işleme gerek bulunmamaktadır. PTT ile ilgili merak ettiğiniz diğer soruların cevabını haberlerimizde bulabilirsiniz.

Söz konusu olan bu duruma cevap olarak ilk aşamada PTT’nin bankacılık hizmeti veren bir kurum olmasına rağmen herhangi bir internet bankacılığı çalışmalarının olmadığını verebiliriz. Başka bir deyiş ile PTT hesabımıza gelen havaleyi sorgulama işlemi yapacağımız herhangi bir interaktif ortam bulunmamaktadır. Bu yüzden de eğer bahsi geçen konuya dair bilgi edinmek istiyor isek yapabileceğimiz iki seçenek vardır. Bunlardan ilki kendimize en yakın ve en uygun PTT şubesine giderek bilgi almak ya da adı geçen kuruma ait olan ATM’ler üzerinden kartımız ile giriş yaparak sahip olduğumuz hesapta bir hareketlilik olup olmadığına dair sorgulama yapmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Erdoğan Akpamuk dedi ki:

  Geçmiş yıllara ait adıma gelen para havalelerin tarihleri ile dökümünü ptt verebilirmi.??

  1. admin dedi ki:

   Evet en yakın PTT şubesine gitmelisiniz

 2. Mevlüt.akyuz dedi ki:

  Adıma havale var mı öğrenmek istiyorum

BİR YORUM YAZ