365 Kredi

Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Alabilirim

Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Alabilirim

Kredi Notuma Göre Ne Kadar Kredi Alabilirim sorunuza haber içeriğimiz de cevap bulabilirsiniz. Banka kredisi kullanabilmeniz için kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan kişiler banka nezdinde güvenilir olmayan müşteriler olarak adlandırıldığından banka çalışmak istememekte ve kredi taleplerine de olumsuz cevap vermektedir. Kredi notu geçmiş dönem kredi ve kredi kartı ödeme düzenine göre belirlenmektedir. Ödemelerinizi ne denli düzenli ve zamanında yaparsanız kredi notunuz yüksek olacaktır ama tam tersi ödemelerini zamanında yapmayan kişilerden olursanız banka 3 aylık süre sonrasında hakkınız da yasal takip başlatacak adınız kara listede yer alacak ve buna bağlı olarak da kredi notunuz düşecektir. Kredi notunuz düştüğünde sadece borçlu olduğunuz banka değil diğer bankalar ile çalışmalarınızda da sorunlar yaşanacak ve kredi, kredi kartı talepleriniz sürekli olumsuz sonuçlanacaktır. 

Kredi not aralığı 0 ile 1900 arasında değişim göstermektedir. Kredi not aralığı ve ifadeleri alt metinde belirttiğimiz şekildedir;

  • 0 – 699 en riskli grup
  • 700 – 1099 orta riskli grup
  • 1100 – 1499 az riskli grup
  • 1500 – 1699 iyi grup
  • 1699 – 1900 en iyi grup olarak adlandırılmaktadır.

Kredilerinizi sıkıntısız kullanabilmeniz için en az 1100 – 1499 arasında olan az riskli grupta yer almanız gerekmektedir.Aksi halde banka üst metinde de belirttiğimiz kredi taleplerinize olumsuz cevap verecektir. 700 ile 1099 arasında yer alan orta riskli grupta ki kişilere bankalar kimi zaman ihtiyaç kredisi vermektedir. Fakat konut ve taşıt kredisi, kobi kredisi gibi kredi talepleri olumsuz sonuçlanmaktadır. Hatta eğer 700 ile 1099 arasında yer alır ve orta riskli grupta olursanız banka ihtiyaç kredisi kullanımında size ek talepler sunabilir. İpotek göstermeniz ya da kefil göstermeniz gerekebilir. Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız sizde anında kolayca öğrenebilirsiniz.

Kredi Notuna Göre Banka Faiz Oranları

Kredi notunuzu bankadan öğrenebileceğiz gibi Findeks sisteminden de öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notunuzu sorgulamanız için sisteme üye olmanız gerekmektedir. Findeks resmi web adresinden yeni üye alanına giriş yaparak üyelik işlemlerinize başlayabilirsiniz. TC kimlik numarası, cep telefonu ve E- Posta gibi bilgilerinizi yazarak form doldurmanız yeterlidir. Sonrasında size özel olan kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme girerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu sorgulamanız en azından ön bir fikir sahibi olmanızı sağlar. Sisteme giriş yaptınız ve kredi notunuzu öğrendiniz karşınız da düşük bir kredi notu çıktı ve nasıl düzelteceğinizi de merak ediyorsanız hemen cevabını verelim. İlk olarak bankaya olan tüm kredi borçlarınızı ödemeniz gerekiyor.

Ödeme yapmadan borçlarınızı sıfırlamadan maalesef kredi notunuz hiçbir şekilde düzenlenmeyecektir. Ödemelerinizin ardından işlemlerinizin daha hızlı olması ve kredi notunuzun yükselmesi için düşük limitli bir kredi kartı alıp kullanıp ödemelerinizi düzenli yapabilirsiniz. Bankalar da kullanmadığınız hesabınız var ise kredi notunuzun yükselmesi için kapatabilirsiniz. Bankalar hesap kullanımında işletim ücreti almaktadır ve ödenmeyen hesap işletim ücretleri yine bankaya borçlu olmanıza neden olacaktır. Bu da negatif olarak kredi notunuza yansıyacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ