365 Kredi

Para Yardımı Yapan Zenginler

Para Yardımı Yapan Zenginler

Dinimizde de yer aldığı gibi yardım etmek, maddi ya da manevi zorluk yaşayanlara destek olmak sunulan en büyük sevaptır. Ayrıca fitre ve zekat gibi başlıklarda yardımlaşmak istekten öte zorunluluk haline getirilmiş ve zengin olan borcu olmayan kişilerin yardım da bulunması gerekmektedir. Bizde haberimiz de sizlere Para Yardımı Yapan Zenginler hakkında bilgi sunmak istiyoruz.


Ne verirsen elinle o gelir seninle sözünde de anlaşıldığı gibi servetiniz yardımlarınızla çoğalır ve değerlenir. Sadece size faydası olan bir servet inanın gün geldiğinde elinizden akıp gidebilir. Para Yardımı Yapan Zenginler arasında ilk sırada Koç Holding geliyor.

Koç Holding 10 yıllık bağış tutarı 1 milyar 130 milyon TL tutarında oldu.

Ayrıca Üniversite öğrencilerine verdiği burslar ile de adından sıklıkla söz ettiriyor Koç Holding. Yardımlarını bilemeyen duymayan kalmadı.  Koç Holding dışında adından sıklıkla yardım alanında bahsettiren kurumlardan birisi de Bilkent Holding- Ali Doğramacı oldu.

Bilkent Holding ise : 10 yıllık bağış tutarı 762 milyon TL oldu.

Ardından da liste de Borusan Holding- Ahmet Kocabıyık yer alıyor.

Borusan Holding genel ardım rakamı da : 10 yıllık bağış tutarı 95.45 milyon TL oldu. 

Bunun yanı sıra da Akfen Holding- Hamdi Akın: 10 yıllık bağış tutarı 70 milyon TL olarak para yardımı yapan zenginler arasında yer aldı.

Arkas Holding- Lucien Arkas 10 yıllık bağış tutarı 68.39 milyon TL oldu, Zorlu Holding- Ahmet Nazif Zorlu 10 yıllık bağış tutarı 60 milyon TL civarın da maddi yardım da bulundu.

Özellikle Koç holding gibi maddi durumu iyi olmayan ve okumakta zorluk çeken öğrencilere verilen burslar, yardımlar ile listede yer aldı.

Sadece burs alanında yapılmadı yardımlar. Bunu söylememiz yanlış bir yargı oluşmasına neden olabilir. Burs dışında genel gıda yardımı ve aylık nakit para yardımı da yaptılar.  Zenginlerin yanı sıra belediyeler yani devlette yardım vermektedir. Gerekli başvurular ile destek alabilir ve geçim sıkıntılarınızdan bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Dernekler

Maddi ihtiyaçlarınız günden güne artıyor ve çözüm bulamıyorsanız sizde bu derneklere başvuru yaparak yardım alabilirsiniz. Ülkemiz de bu amaçla kurulmuş birçok dernek bulunmaktadır. Hepsine tek tek örnek sunarak haberimize devam edelim.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; Gıda, yakacak, barınma yardımı sunmaktadır. Tüm bu yardımlardan yararlanmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Kısa süren gerçekten bu yardıma ihtiyacınız var mı yok mu araştırmasından sonra yardım tarafınıza iletilecektir ve sorunlardan da kurtulabilirsiniz.Para yardımı sunan derneklerden alacağınız yardımlar sadece bunlarla sınırlı değil.

Eğitim yardımı alabilirsiniz, sağlık yardımı, doğal afet yardımı, engelli ihtiyaç yardımı ve terörden zarar görenler de terör yardımı alabilirler. Ayrıca 144 Sosyal Hizmet Hattını da arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Arama sonrasında yardım alacağınız kurumlar, para yardımı yapanlar ve son olarak da Para Yardımı Yapan Dernekler hakkında detaylı bilgi alabilir ve nasıl başvuru yapmanız gerektiğini de kolayca öğrenebilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Kişilere Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Yukarıda adı geçen firmaların birçoğu gerek holdingleri kapsamında gerekse de dernek ve vakıflar yardımı ile ihtiyaç sahibi kişileri bulmaktadırlar.

 • Sizler de ihtiyaç sahibiyseniz ve yardıma ihtiyacınız varsa bu firmaların internet sitesinde bulunan başvuru formlarını kullanabilirsiniz.
 • Eğer yardım almak istediğiniz firmalar böyle bir form oluşturmamışlarsa, firmaların iletişim içerisinde oldukları derneklere ulaşarak, bu dernekler ile irtibat kurarak isminizi yardım listesine yazdırabilirsiniz.
 • Firmaların birçoğu yardım isteklerini vakıflar aracılığı ile sağlamaktadırlar. Neredeyse her şehirde ve bu şehirlerin birçok ilçesinde yardım amacı ile kurulmuş vakıflar vardır. Bu vakıflara giderek kısa bir görüşme yapabilirsiniz. Ve vakıflar aracılığı ile para yardımında bulunan kişilere ulaşabilirsiniz.
 • Benzer şekilde firmalara mail atabilirsiniz. Dileklerinizi kısa ve öz bir şekilde belirtebilir ve bir de iletişim adresinizi ve numaranızı ekleyebilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra bahsi geçen şirketlerin genel müdürlüklerine dilekçeye benzer nitelikte bir mektup yazarak gönderebilirsiniz. Yani sizler bu kişilere ulaşmak istedikten sonra sizleri tutan ve sizleri alıkoyan hiçbir şey olamaz.
 • Günümüzde sosyal medyanın önemi asla yadsınamaz. Sosyal medya platformları üzerinden de bu kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • İlla nakdi yardım yapan kişiler bulmanıza gerek yoktur. Yaşadığınız bölgelerin belediyelerinin de bu hususta çalışmaları vardır. Sizlerde bu çalışmaların bir parçası olmak amacı ile başvuruda bulunabilir, sağlanan yardımlardan sizlerde bir pay alabilirsiniz.
 • Birçok devlet kurumunun maddi sıkıntıları olan kişilere destekleri vardır. Bu kurumlar ile irtibata geçerek maddi sıkıntınızı giderebilirsiniz. Örneğin sosyal yardımlaşma konutları. TOKİ işbirliği ile sağlanan bu konutlar devlet eli ile verilir.

NOT: Para yardımı yapan kişiler arasında ünlü simalarda bulunmaktadır.

 • Emre Belözoğlu
 • Acun Ilıcalı
 • Arda Turan
 • Koç Holding
 • Sabancı Ailesi
 • Esra Erol
 • Seda Sayan
 • Cem Yılmaz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 77 YORUM
 1. Barış özel dedi ki:

  Sayın saygıdeğer büyüklerim sizden Allah rızası için yardım talep ediyorum çok zor durumdayım ne olur bana yardım edebilir misiniz borclarim dan dolayı yuvam dağıldı iş bulamıyorum Şuan kalacak yerim bile yok önce Allah a sonra sizlerin vicdanına sığınıyorum Allah için bana vesile olursanız size ömür boyu duacı olurum

 2. Nihal dedi ki:

  Benim eşim yok 2 çocuğum var 10 yıl oldu ayrılalı şimdiye kadar çalıştım çocuk yaşlı baktım fabrikada temizlik derken bu arada kızımı okuttum evlendirdim oģlumuda sözleşmeli er oldu eve para girsin dedik 3 yaptı dayanamadı bu sırada epey yūklū bir borçla geldi şimdi bir fabrikada çalışıyor ben devletten bir tek kömūr yardımı alıyorum artık çok yoruldum ben nasıl evlendirecem iş bulacam bende artık bi destek görmek istiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

 3. Mine dedi ki:

  Merhabalar bir suredir maddi problem yaşamaktayım. 1 kızım var bankaya olan borcum yüzünden çok sıkıntılıyım ayrica bipolar rahatsizligim var bu sikintili durum durumumuda etkilemekte yardimci olursaniz sevinirim şimdiden tesekkurler

 4. Allah rızası için yardım edin dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin lütfen efendim 20.000 tl borcum var iki evladını zar zor okutmaya çalışan bir anneyim Değerli hayırseverlerimiz ne olursunuz yardım elinizi uzatın Allah rızası için iki evladımla ayakta kalma mücadelesi veriyorum kiradayım kiramı ödeyemiyorum faturalarımı çocuklarımın okul masraflarını evimin ihtiyaçlarını karşılayamıyorum.Allah rızası için ne olur saygı değer hayırseverlerimiz ne olur duyun sesimi Allah rızası için yalvarırım buraya yazmaktan çok utanıyorum çok çaresizim

 5. Ahmet Tangal dedi ki:

  Herkese selamlar çok zor durumdayım 38 yaşındayım 2014 ve 2017 yılları arasında çalışamadım hastalığımdan dolayı koah hastasıyım bu süre için de borçlandım evim kira 3 çocuğum var 2 si okula gidiyor şimdi çalışıyorum ama oda borcumu ödemeye yetmiyor icralık oldum siz hayır sevenlerde yardım istiyorum allah rızası için bana yardım edin geri ödemek şartıyla da olur 30 bin liraya ihtiyacım var bir yıldır kira veremiyorum maaşıma haciz konuldu işini de bırakamıyorum bırakırsam iş bulamıyorum hastalığımdan dolayı sesimi duyan kimse Allah rızası için bana yardım etsin Allah kimseyi bu duruma düşürmesin

 6. Nermin Herseli dedi ki:

  Zor durumdayım eşimden ayrıldım 20 tl borcum var Allah rızası için yardım edin

BİR YORUM YAZ