365 Kredi

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Bankalar da kredi kullanımında en önemli olan etmenlerden birisi de kredi notudur. Banka kredi notuna bakarak sizin güvenilir bir müşteri olup olmadığınıza karar vermekte ve kredi onayınızı da bu şekilde vermektedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise zorlanmadan bankadan kredi kullanabilirsiniz fakat tam tersi kredi notunuz yetersiz ise banka kredi talebinize olumsuz cevap vermektedir. Kredi notu genel de karşımıza ön onay da karşımıza çıkar. Kredi notunuz yüksek olur ise ön onayı alırsınız ve sonrasında da bankanın sizden talep ettiği evrakları vererek kredi kullanıma hazır bir hale gelir. 

Findeks Üzerinden Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sayesinde bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurularını bu sayede önceden hesaplamanız da mümkün olmaktadır. Findeks kredi notu sistemi ile bankalardan bu zamana kadar yapmış olduğunuz işlemlere göre hazırlanan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks kredi notu sisteminde çeşitli yöntemlerle kredi notunuzu değerlendirmeye alıyor. Findeks kredi notu öğrenme işlemlerinde bir banka ödemenizi ne kadar geciktirdiğiniz ve ne zaman ödediğiniz öğrenilebilmektedir. 1-30 gün arası ve 30-60 gün arası yapılan gecikmeler sonucunda ortaya çıkan puanlar Findeks tarafından belirtilmektedir. Findeks kredi notu ile kredi hesaplama işlemlerini kullanmak için TC kimlik numarasını kullanmak da yeterli. Biresel kredi notu öğrenme ile kredi hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu sistem son dönemlerde büyük ilgi gören ve oldukça iş yarayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde son dönemlere kadar yapmış olduğunuz tüm banka işlemleri öğrenilebilmektedir. Kredi notunun oluşmasında tüm bankacılık hizmetleri etkili olmaktadır. Fakat bu durumu en çok etkileyen unsur, kredi ödemenizdir. Bununla birlikte kredi kartı ödemelerinde istikrarsızlık da kredi notunu olumsuz yönde etkilemektedir. SMSle kredi notu öğrenme sayfasından kısa mesajla kredi notu nasıl öğrenilir bakabilirsiniz.

Findeks dışında yeni oluşan sistem ile SMS kanalıyla da Findeks ana sayfasına girmeden kredi not sorgulama işlemleri yapılmaya başlandı. Belirlendiği şekilde kısa mesaj atarak aynı gün içerisinde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

kredi notu

kredi notu

Kredi not aralığı 0 ile 1900 arasında değişim göstermektedir. Kredi notunuz düşük ise bankalar ile aktif çalışmak istiyorsanız kredi notunuzu yükseltmek için çalışmanız gerekiyor. Örneğin ilk olarak bankaya var olan kredi ya da kredi kartı borçlarınızın tamamını ödemelisiniz. Kredi borçlarınızı ödemeden banka kredi notunuz yükselmeyecektir. Borç ödemelerinizin ardından düşük limitli  kredi kartı kullanarak ödemelerinizi düzenli yapıp kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Son dönem de yapılan yenlikler ile elektrik, su ve doğal gaz ödemeleri de kredi notunu etkilemeye başladı.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra işlem sırası kredi hesaplamaya gelmektedir. Kredi Hesaplama sayfasından işleminizi yapabilirsiniz.

Kredi notu hakkında detaylı bilgi verdikten sonra kredi hesaplama işlemlerinize geçebiliriz. Kredi kullanmadan ya da kredi başvurusu yapmadan önce kredi hesaplamalarının size artısı olacaktır. Kredi hesaplama işlemi ile aylık ne kadar ödeme yapacağız, toplam kredi geri ödeme rakamınız ne kadar olur, kredi tahsis ücreti ne kadar gibi tüm konular hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kredi tarafınıza uygun olduğuna karar verildikten sonra da başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz. Her banka kredi hesaplama hizmeti vermektedir. Bankaların resmi web adresleri içeriğinde kredi hesaplama aracı bölümünden işleminizi yapabilirsiniz.

İlk olarak kullanacağınız kredi türünü seçmelisiniz. Taşıt kredisi mi, konut kredisi mi, ihtiyaç kredisi mi, ardından da kredi kullanacağınız toplam rakamı ve kredinizi kaç ay vade ile ödeyeceğinizi seçmelisiniz. Tüm bu basamaklardan sonra kredi hesaplamanız tamamlanacaktır. Kredi hesaplama işleminizi belirttiğimiz yol dışında banka müşteri hizmetleri aracılığı ile de yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ