365 Kredi

Hangi Banka Kimin?

Hangi Banka Kimin?

Garanti Bankası Kimin

Garanti Bankası genel tarihçesi hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaşacağız. Kredi denilince aklımıza ilk gelen bankalardan olan Garanti bankası hem kredi hem de kredi kartı avantajlarıyla bizlere hizmet sunmaya devam ediyor

Binlerce kişinin tercihi haline gelen Garanti Bankasının kurulumu 1946 yılına dayanmaktadır. Garanti Bankası ülkemşz de faaliyet gösteren en büyük ikinci bankadır.  Banka Mahmut Nedim İrengün ve Halil Naci Mıhçıoğlu tarafından kurulmuştur.  Garanti Bankası geçmiş dönemlere göz attığımız da iki büyük hissedardan oluşmaktaydı.

Bu hissedarlardan biri Koç grubu diğeri de Sabancı Grubudur. Daha sonrasın da Sabancı Grubun hisseleri Doğuş Holdinge devredilmiştir. 2014 yılının ilk yarısı itibarıyla Garanti Bankası’nın yurt içinde 984, Kıbrıs’ta 6, Lüksemburg ve Malta’da birer olmak üzere yurt dışında 8 şubeye kadar ulaşmıştır.

Garanti Bankası kimin sorunuza en duru haliyle üst metinde ki şekilde cevap sunabiliriz. Bankanın, Borsa İstanbul’da da işlemlerine devam etmektedir.

Akbank Kimin

Akbank 1948 senesinde Adanalı İş adamları tarafından pamuk üretimine ve üreticilerine destek sunmak amacıyla kurulmuştur. Bu Adanalı iş adamlarının arasında Hacı Ömer Sabacı da yer almaktaydı. Hacı Ömer Sabancı dışında Akbank kurucuları arasında Ahmet Sapmaz ,Bekir Sapmaz, Nuh Naci Yazgan, Nuri Has, Mustafa Özgür ve Seyit Tekin’de diğer ortaklar yer almaktaydı.

Akbank 94 milyar dolar seviyesindeki aktif büyüklüğü ile ülkemiz de hizmet sunan en büyük özl sermayaeli bankalardan birisi olmuştur. Akbank 1948 yılında Adana merkezli olarak kurulsa da 1950 yılında İstanbul Sirkeci bölgesinde ilk şubesini açmıştır.

1954 senesinde ise genel merkezlerini İstanbul’a taşıma kararını almışlardır. Büyümeye hızla devam eden Akbank ilk yırt dışı şubesini de Frankfurt şehrinde açmıştır.

Akbank kimin sorunuza en sade hali ile bu şekilde cevap verebiliriz. Kampanyaları ve kredileri ile ses getiren müşteri kat sayısını her geçe gün arttıran Akbank’ın tarihçesi bu şekildedir.

HSBC 

hsbc 365kredi

Kredi ve kredi kartı kampanyaları ile birçok kişinin maddi sorunlarına çözüm bulan HSBC Kimin sorunuza haber içeriğimiz de cevap sunacağız. Sizde ülkemiz de faaliyet gösteren özel sermeyeli bankalar arasında yer alan HSBC Bankası tarihçesini merak ediyorsanız daha fazla bekletmeden açıklamalarımıza geçiş yapalım.

1865 yılında Hong Kong’da kurulmuştur. Bankanın diğer adı ise  Hong Kong and Shanghai Banking Corporation’dur. HSBC Bankasının genel merkezi ise Londra da yer almaktadır. HSBC bankasının ülkemiz de yaklaşık 310 şubesi bulunmaktadır. 1999 yılı başların da banka grup şirketleri için ulusal bir marka olarak belirlenmiştir.

HSBC bankasının rakamlar verileri ise alt metinde belirttiğimiz şekildedir;

  • 31.12.2006 itibarıyla 1,861 milyar USD
  • 31.12.2006 itibarıyla 22,086 milyon USD
  • 31 Aralık 2006 itibarıyla,
  • Ana sermaye oranı: %9,4
  • Toplam sermaye oranı: %13,5
  • Dünya genelinde yaklaşık 10.000’in üzerinde ofis.
  • 82 ülke ve bölgede 312.000 üzerinde çalışan.
  • Bütün dünyada 125 milyonu aşkın müşterisi bulunmaktadır.

Sizde HSBC Bankası müşterileri arasında yer almak istiyorsanız banka kampanyalarını takip ederek size en uygun kredi ya da kredi kartını bulabilirsiniz.

ING Bank  

ing bank

ING Bank Kimin, ne zaman kuruldu gibi tüm soruları merak eden ve cevap bulmak isteyen herkesi haberimize davet ediyoruz. ING Bank kurulumu tam olarak ING adı ile anılması 2007 senesine dayanmaktadır. 2007 yılı öncesinde banka Oyak bank olarak anılmaktaydı. Sonrasında satın alma işlemleri tamamlanarak ING Banka adı ile hizmet vermeye ve büyümeye başlamıştır.

ING Bank Hollanda merkezli bankalar arasında yer almaktadır. 1 Temmuz 2008 tarihinden bu yana ise ING bank adı ile hizmet vermeyte geçiş yapmıştır. Yeni nesil bankacılık denince akla ilk gelen bankalar olan ING Bank’ın 40’dan fazla ülke de hizmet vermektedir.

Bireysel krediler, ticari krediler ve daha fazlası için sizde ING Bank’ı tercih edebilirsiniz. Dünyanın sayılı bankaları arasında yer alan ING BankAvrupa, Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Avustralya’da  faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir.

Ülkemiz de binlerce kişinin tercihi haline gelen ING Bank’ın tarihçesi üst metinde sıraladığımız şekildedir.  Özel sermayeli banka denince aklımıza ilk gelenlerden birisi de ING banktır.

İş Bankası Kimin

İş bankası ülkemiz de faaliyet gösteren en köklü bankalardan birisidir. En büyük özelliklerinden birisi de Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olmasıdır. 1924 yılında Mustafa Kemal’in yönergeleriyle kurulmuştur İş Bankası. İş Bankası birden fazla ortaklık yapısından oluşmaktadır.

Merkezi Kayıt Kuruluşu verilerine göre, 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyla İş Bankası’nın ortaklık yapısı ise; İş Bankası Munzam Sandık Vakfı: % 40,15 ,Atatürk Hisseleri (Cumhuriyet Halk Partisi): % 28,09, Halka açık pay: % 31,76’dır.

Finansbank Kimin

Finansbank Hüsnü Özyeğin tarafından 26 Ekim 1987 yılında kurulmuştur.  29 yıldır aktif olarak hizmet vermektedir. Finansbank 2006 senesinde ise Yunanistan bankaları arasında yer alan Bank of Greece tarafından satın alınmıştır.

Finansbank kurulumu satım işlemleri sadece bununla da sınırlı kalmadı, 2015 Yılınan Aralık ayında ise Katarlı QNB, National Bank of Greece’in Finansbank’taki FINBN yüzde 99.81 payının tamamını 2.7 milyar euroya satın aldı ve banka bununla el değiştirmiş oldu

TEB Bankası  

TEB Bankası 1927 yılında Kocaeli ilin de Kocaeli Halk Bankası adı ile kurulmuştur. 1982 tarihin de ise Çolakoğlu Grub tarafından satın alınmış ve faaliyetlerine devam etmiştir. TEB Bankası ismini de bu tarihten sonra almıştır. Ardından Kocaeli merkezli olan banka genel merkezini İstanbul’a taşımıştır.

TEB Bankası sonralarında birden fazla ortaklığa ev sahipliği yapmıştır. BNPP YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş., BNP PARIBAS FORTIS YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş.,  BNP PARIBAS SA, KOCAELİ TİCARET ODASI ve TEB HOLDİNG A.Ş’den oluşmaktadır. 89 yıldır aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir TEB Bankası.

KOBİ bankacılığı, bireysel bankacılık, özel bankacılık ve hazine ve sermaye piyasaları ürün ve hizmetlerini  içeren tüm temel bankacılık alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir banka. Tüm bunların yanı sıra  grup şirketleri ve iştirakleri vasıtasıyla da faktoring, tüketici finasmanı finansal kiralama, filo kiralama, portföy yönetimini de içeren geniş bir finansal ürün hizmetlerini de TEB Bankasından alabilirsiniz.

Maddi yetersizlik yaşadığınız da daha fazla üzülmeyin ve sizde TEB Bankası çözümlerine gidin.

Türkiye Finans

Türkiye Finans bankası kurulumu 1991 yılına dayanmaktadır. 1991 yılından bu yana müşteri memnuniyeti çizgisinden çıkmadan hizmet vermeye devam ediyor. Maddi ihtiyaçlarına çözüm bulamayan birçok kişiye destek sunarak da müşteri kitlesini bir hayli arttırmayı başarmıştır.

Ev tekstil, mobilya alanlarında öncü olan Boydak Gruba ait olan Anadolu Finans Kurumu ve Yıldız Holdinge ait olna Family Finans’ın birleşmesiyle oluşmuştur banka. Yani banka tek bir kişi ya da kuruma ait değil. İki farklı hissedara sahiptir.

Şekerbank

Kurulumunda ki ilk adı Şekerbank değil, Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla hizmete başlamıştır. Daha sonrasında 1956 yışında merkezini Eskişehir’den Ankara iline taşımış ve bu esnada da Şekerbank adını almıştır.

2004 yılında da merkez Ankara’dan alınarak İstanbul iline taşınmıştır. Şekerbank 1993 yılı itibari ile özel banka statüsünü tamamen kazanmıştır. Şekerbank bünyesinde birçok ortaklı yapıya ev sahipliği yapmaktadır.

Odeabank Kimin

Odeabank Bank Audi sal’nin Türkiye’deki yüzde yüz iştiraki olarak 15 Mart 2012 tarihinde kurulmuş bir anonim şirket özelliği taşımaktadır. Odeabank Lübnan merkezli kurulan bankadır.

Yabancı sermayeli olan banka kurulumu 2012 yılına dayanmaktadır. Kurucusu ve sahiplerinden olan Bank Audi oldukça büyüktür. Ortalama beş bine yakın personeli bulunmaktadır. Bank Audi kurulumu ise 1962 yılına kadar inmektedir. Odeabank yeni olsa da kurucularına baktığımız da oldukça eski ve bankacılık alanın da deneyimli olduklarını görebilirsiniz.

Odeabank’tan maddi ihtiyaçlarınızın neredeyse tamamına çözüm bulabilirsiniz. Başlar da sadece 3 şubesi olan Odeabank hızla büyümeye ve şube sayısını da arttırmaya devam ediyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulundan uzun süre sonra onay olan ilk yabancı sermayeli lisans alan banka özelliğini de taşımaktadır.

Odeabank kimin, sorunuza en duru haliyle bu şekilde cevap sunabiliriz. Sizde Odeabank müşterileri arasında yer alarak bu ayrıcalıklı dünyanın tadını çıkarabilirsiniz.

Denizbank Kimin

denizbank

Gerek bireysel krediler de gerek Kobi, gerek ise tarımsal kredilerde sunduğu özel destekler ile adından sıkça söz ettiren Denizbank kimin sorunuza haber içeriğimiz de cavep vereceğiz. Denizbank’ın kuruşuluşu 1953 yılına dayanmaktadır.İlk kuruluşunda amaç Türk Denizcilik sektörüne destek sunmak iken sonrasında genişleyerek hizmet verdiği alanı arttırmıştır.

Denizbank’ın esn eski sahipleri Avrupa’nın en büyük kamu bankalarından biri olan Belçika – Fransız menşeli Dexia grubudur. Sonrasında 1997 yılında Denizbank satışa çıkarılmıştır ve Zorlu holding tarafından 70 milyon dolara satın alındıktan sonra operasyonel gelişmeyle beraber yeni şubeler açarak büyümeye geçmiştir.

2006 yılında da Denizbank Herhangi bir değişiklik olmasan Avrupa’nın önde gelen kamu bankası Dexia’ya 2,4  milyas dolara satılarak hizmetlerine devam etmiştir. 2012 yılında ise Rusya merkezli bankalardan olan Sberbank’a ana hisselerinin devri işlemi gerçekleşmiştir.

Denizbank’ın şuan ki hisse dağılımında Sberbank ‘ın hissesi %99,8 ,halka açık kısmı ise %0,14 oranındadır ve borsa da işlem görmeye devam etmektedir.

CREDİTWEST Bankası Kimin?

1994 Yılında Creditwest bankası Altınbaş Holding in  finans sektöründeki  ilk kuruluşudur. Genel merkezi Lefkoşa dadır.Creditwest Bankası Türkiye İş Bankası, Finans Bank,Ekonomik Bank,Deniz Bank, İNG Bank, ŞekerBank, Ak Bank ile kurduğu muhabirlik ilişkileri sayesinde müşterilerin başta para transferleri akreditif ve yurt dışı garantiler olmak üzere her türlü dış bankacılık hizmetlerini yürütmektedir. KKTC de yaşanan ekonomik krizden sağlam çıkmış ve istikrarını yükselmiştir.

KKTC en büyük yerel bankasıdır.Kıbrıs halkında topladığı kaynakları ticari ve bireysel krediler şeklinde yine KKTC halkının ekonomisine tahsis etmektedir.Altınbaş Holding  ten bahsetmek gerekirse de; İstanbul merkezli bir holding kuruluşudur.Kurucusu  Erzurum doğumlu Mehmet Altınbaş tır.1979 da Mehmet Altınbaş ın oğulları tarafından Ali Vakkas Altınbaş Kuyumculuk adıyla Kıbrıs ta açıldı.Daha sonrada 1994 yılında Creditwest bank.

2014 Yılı itibariyle enerji,finans,mücevherat,eğitim ve lojistik alanlarında ilerlediler. Creditwest Bankası şuan Türkiye de diğer bankalar gibi tüm kişilere hitap ederek,konut kredisi,ihtiyaç kredisi,eğitim kredisi,araç kredisi,tatil kredisi gibi bir çok hizmet sunmaktadır.Eğer müşterisi olmak veya kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz info.creditwestbank.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ