365 Kredi

Devletten Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Devletten Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Birisi ile evlenmek, hayatınızı birleştirmek ve yeni bir aile olmak her ne kadar kulağa hoş gelse de maalesef için maddi boyutu bir hayli zor olabiliyor. Yeni bir ev kurmak tahmin edilen kadar kolay değil. Eve alınan eşyalar, düğün masrafı, takılar derken karşımıza dağ kadar gider çıkabiliyor. Bu nedenle de çoğu kişi evlenmeden önce kredi kullanmaktadır. Banka kredisi kullanımında ödenmesi gereken faiz oranları kişileri düşündürüyor.

Devlet Evlilik Kredisi

Devletten evlenen kredi desteği , devlet 2014 yılında 3 çocuk destek kredisinden sonra şimdiden evlenmek isteyip maddi sebeblerden dolay evlenemeyenlere 10.000 tl faizsiz kredi hizmeti veriyor.Devlet destekli evlilik kredisi başvurusu şartları aşağıdaki gibidir

  • 25 yaşını aşmamış olmak
  • Herhangi bir suç ve cezai sorununun olmaması

yukarıdaki özellikleri sağlıyorsanız siz de  devlet destekli evlilik kredisine başvurabilirsiniz.

Devlet Çeyiz Desteği

Devlet çeyiz desteğinden yararlanabilmeniz için ilgili bankalarda hesap açmanız ve birikim yapmanız gerekmektedir. Ayrıca en geç 24 yaşına kadar hesabınızı açmış olmalısınız Açacağınız bu hesaba da 3 yıl süreyle birikim yapmalısınız. Birikim tutarına bağlı olarak da devlet size 5 bin TL’ye kadar destek verecek. Üst metinde birikim yapmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Birikimlerinizi dilerseniz aylık dilerseniz de 3 aylık periyotlar da yapabilirsiniz. Aylık birikimler de en az 100 TL en fazla da 1000 TL hesabınıza atabilirsiniz. 3 aylık periyotlarda ki birikimleriniz de ise en az 300 TL en fazla 3000 TL yatırım yapabilirsiniz. Aylık birikimleriniz de ilgili dönem de hesabınıza 3 defa. 3 aylık periyotlar da ise hesabınıza en fazla 1 defa ödeme yapmazsanız sistemden çıkacaksınız ve birikimleriniz karşılığında da destek alabilirsiniz.

18 yaşından küçük çocuğunuz var ise devlet çeyiz desteği açabilirsiniz. Banka hesabı açarken yanında sizin olmanız hesap açılımı için yeterli olacaktır. Hesabınıza birikiminizi yapar ve destekten yararlanaırsanız belirlenen süre de bankaya evlilik cüzdanınızı vermeniz gerekiyor. Aksi halde verilen destek geri sizden talep edilebilir. Devletin evlilik alanında verdiği genel destek ve krediler üst metinde belirttiğimiz şekildedir. Szde destekleden faydalanarak daha kolay düğün yapabilirsiniz.

Şeker evlilik kredisi ile en kısa 3 ay en uzun 60 aya varan vadelerde TL olarak kredi kullanma imkanı sunulan evlenecek veya yeni evlenmiş çiftlere verilecek olan kredide aranılan genel özellik ise aylık gelirini belgeleyebiliyor olmak, 3 ay içerisinde evleniyor olmak yada maksimum evliliklerinde 6 ayı doldurmuş olmak şartları sayılabilir. Bu şartlara sahip kişiler kredi başvurusunda bulunmak isterlerse kendilerine en yakın Şekerbank şubesine başvurmaları yeterli.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ