365 Kredi

Altın Düşerse Borsa Çıkar Mı

Altın Düşerse Borsa Çıkar Mı

Döviz ve borsa arasında etkileşim olduğu gibi altın ve borsa arasında da etkileşim söz konudur. Altın fiyatlarında yaşanan düşüş borsayı direk olarak etkiler borsada düşüş ya da artış yaşanır diye genel bir durum söz konusu değil. Altına yatırım yapanların sayısı bir hayli fazla ve nedeni genel olarak bilinmese de en ideal, risksiz yatırım olarak altın görünmektedir. Tabi ki altına yatırım yapanlarında kapsamlı araştırmalar yapmaları ve yatırım alanlarında emin adımlar atmaları gerekmektedir.

Borsa ve altın arasında oran olmasa da döviz ve altın arasında oran söz konusudur. Örneğin dolar fiyatlarında düşüş yaşanırken altın fiyatlarında ise artış yaşanabiliyor.  Dolar fiyatlarında artış yaşanırken de altın fiyatlarında düşüş olabilir.  Kısaca ters bir işlem olduğunu belirtebiliriz. Altın fiyatlarınında da düşüş yaşanmasının nedeni yine arz ve talep ilişkisi ile bağlantılıdır. Altın üretimi az ama talep çok ise fiyatlarda hızla artış yaşanabilir Tam tersi altın üretimi fazla fakat talep az ise fiyatlarda da düşüş yaşanacaktır.

365 Kredi

Borsa çok geniş ve kapsamlı bir piyasa bazı hisse senetlerinde düşüş yaşanırken aynı gün içerisinde diğer hisse senetlerinde artış yaşanabiliyor. Zaten borsa da en çok yatırım alanı ise hisse senetlerinden oluşuyor. Bu nedenle üst metinde de belirttiğimiz gibi borsa ve altın arasında ki iniş ve çıkış dengesini tahmin etmek oldukça zor olabiliyor. Hatta küçük bir örnek verelim. İngiltere referandum kararı sonrası borsa da bazı hisse senetlerinde ciddi düşüler yaşandı ama altın bu durumdan etkilenmedi ve hızlı bir artış yaşadı. Siz yine de altın yatırımı öncesi uzman yorumlarını da dikkate almalı ve araştırmalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ