365 Kredi

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama

Bankadan kredi kullanmak ve kredi kartı almak için kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Kredi notu ise finansal karnenizi simgelemektedir ve geçmiş dönem banka ödemenize göre düzenlenmektedir. Eğer geçmiş dönemler de kullandığınız kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaparsanız kredi notunuz yüksek olacaktır, tam tersi durumlar da ise kredi notunuz düşük olacaktır. Haber içeriğimiz de bu ana konu ile bağlantılı olarak Ziraat Bankası Kredi Notu Sorgulama işlem basamakları hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok banka ile ortaklaşa çalışan ve veri paylaşımında bulunan Findeks, Ziraat Bankası müşterilerine bu konuda çeşitli kolaylıklar sunuyor. Ziraat Bankası Kredi notu sorgulama işlemlerini Ziraat Bankası internet bankacılığından veya size en yakın Ziraat Bankası şubesinden öğrenebilirsiniz.  Kredi notunun yeni düzenlemeler ile oldukça önemli bir hal alması müşterilerin bu konuya olan yönelimini artırmıştır. Bankalar, üst metinde de belirttiğimiz gibi kredi başvurularında eskiden çeşitli kriterleri değerlendirmekteydi.

Bu kriterlerin geniş tutulması ödeme gücü olmayan kişilere fazla kredilerin verilmesine ve ülkedeki borçlu sayısının her geçen gün artmasına neden olmaktaydı. BDDK’nın 2013 yılında yaptığı düzenlemeler ile bankalara vade kısıtlaması ile birlikte kredi notu sistemi de getirildi. Bunun için 9 bankanın ve Kredi Kayıt Bürosu’nun işbirliği ile Findeks kuruldu. Findeks sayesinde Ziraat Bankası üzerinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. İyi, kötü veya orta şeklinde puan aralığına göre düzenlenen kredi notu kredi başvurusunda bulunmak isteyenler için oldukça önemli bir veri olmaktadır. Ziraat Bankası ile bu kredi notunu çok kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Findeks sisteminden kredi notunu sorgulamak için sisteme ilk olarak üye olmanız gerekmektedir. Findeks üyeliği gerçekleştirmeden sorgulama işleminizi tamamlayamazsınız. Findeks resmi internet adresinden üye olabilirsiniz. Üyelik aşamasında TC kimlik numarası, telefon numarası ve e mail adresi gibi bilgileri yazmanız yeterli olacaktır ve anında üye olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ