365 Kredi

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti

Ziraat Bankasında vadeli ya da vadesiz hesabınız önemli olmaksızın hesap işletim ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ana konumuza geçmeden önce belirtelim ki eğer bankada kullanmadığınız hesabınız var ise kapatmanız gerekmektedir. Aksi halde hesabınızı kullanmasanız dahi banka hesap açık olduğundan hesap işletim ücreti alacaktır ve bankaya borçlu olacaksınız. Ödenmeyen borç da kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Kredi notunun ne denli önemli olduğunda daha önce ki haberlerimiz de altını çizdik. Bankadan kredi ya da kredi kartı alabilmeniz için kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Bu genel de tüm bankalar için geçerli bir durum.

Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti

Diğer bankalara oranla çok daha az tutarda hesap işletim ücreti tahsil eden Ziraat Bankası her 3 ayda bir hesaplardan 20 lira hesap işletim ücreti tahsilatında bulunmaktadır. Yani Ziraat Bankası hesap işletim ücreti olarak yıllık 80 lira tahsilatta bulunmaktadır.

Hesap İşletim Ücretini Ödememek için Ne Yapmalı

Ücret düşük olmasına rağmen Ziraat Bankası hesap işletim ücreti kesilmemesi için isteyen müşterilerinden 2 farklı kuruma ait fatura için hesapları üzerinden otomatik ödeme talimatı vermelerini istemektedir. Bunlara ek olarak Ziraat Bankası hesap işletim ücreti öğrenci hesaplarından kesilmemektedir.  Bankalar arası yapılan hesap işletim ücreti şikayet oranları incelendiğinde ise Ziraat Bankası hesap işletim ücreti şikayet oranının düşük olduğu görülürken yine bu ücretin iadesi için şubelere yapılan başvurular reddedilmekle beraber tüketici mahkemeleri üzerinden açılan davalarda ise tutarın banka hesabına geri iade edilmesine karar verilmektedir. Bankanın diğer hizmet ve ürünlerinin ücretlerini öğrenmek için bankanın müşteri hizmetlerini arayabilir ya da resmi web adresini ziyaret edebilirsiniz.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ