365 Kredi

Para Yardımı Yapan Zenginler

Para Yardımı Yapan Zenginler

Dinimizde de yer aldığı gibi yardım etmek, maddi ya da manevi zorluk yaşayanlara destek olmak sunulan en büyük sevaptır. Ayrıca fitre ve zekat gibi başlıklarda yardımlaşmak istekten öte zorunluluk haline getirilmiş ve zengin olan borcu olmayan kişilerin yardım da bulunması gerekmektedir. Bizde haberimiz de sizlere Para Yardımı Yapan Zenginler hakkında bilgi sunmak istiyoruz.


Ne verirsen elinle o gelir seninle sözünde de anlaşıldığı gibi servetiniz yardımlarınızla çoğalır ve değerlenir. Sadece size faydası olan bir servet inanın gün geldiğinde elinizden akıp gidebilir. Para Yardımı Yapan Zenginler arasında ilk sırada Koç Holding geliyor.

Koç Holding 10 yıllık bağış tutarı 1 milyar 130 milyon TL tutarında oldu.

Ayrıca Üniversite öğrencilerine verdiği burslar ile de adından sıklıkla söz ettiriyor Koç Holding. Yardımlarını bilemeyen duymayan kalmadı.  Koç Holding dışında adından sıklıkla yardım alanında bahsettiren kurumlardan birisi de Bilkent Holding- Ali Doğramacı oldu.

Bilkent Holding ise : 10 yıllık bağış tutarı 762 milyon TL oldu.

Ardından da liste de Borusan Holding- Ahmet Kocabıyık yer alıyor.

Borusan Holding genel ardım rakamı da : 10 yıllık bağış tutarı 95.45 milyon TL oldu. 

Bunun yanı sıra da Akfen Holding- Hamdi Akın: 10 yıllık bağış tutarı 70 milyon TL olarak para yardımı yapan zenginler arasında yer aldı.

Arkas Holding- Lucien Arkas 10 yıllık bağış tutarı 68.39 milyon TL oldu, Zorlu Holding- Ahmet Nazif Zorlu 10 yıllık bağış tutarı 60 milyon TL civarın da maddi yardım da bulundu.

Özellikle Koç holding gibi maddi durumu iyi olmayan ve okumakta zorluk çeken öğrencilere verilen burslar, yardımlar ile listede yer aldı.

Sadece burs alanında yapılmadı yardımlar. Bunu söylememiz yanlış bir yargı oluşmasına neden olabilir. Burs dışında genel gıda yardımı ve aylık nakit para yardımı da yaptılar.  Zenginlerin yanı sıra belediyeler yani devlette yardım vermektedir. Gerekli başvurular ile destek alabilir ve geçim sıkıntılarınızdan bir nebze de olsa kurtulabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Dernekler

Maddi ihtiyaçlarınız günden güne artıyor ve çözüm bulamıyorsanız sizde bu derneklere başvuru yaparak yardım alabilirsiniz. Ülkemiz de bu amaçla kurulmuş birçok dernek bulunmaktadır. Hepsine tek tek örnek sunarak haberimize devam edelim.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; Gıda, yakacak, barınma yardımı sunmaktadır. Tüm bu yardımlardan yararlanmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Kısa süren gerçekten bu yardıma ihtiyacınız var mı yok mu araştırmasından sonra yardım tarafınıza iletilecektir ve sorunlardan da kurtulabilirsiniz.Para yardımı sunan derneklerden alacağınız yardımlar sadece bunlarla sınırlı değil.

Eğitim yardımı alabilirsiniz, sağlık yardımı, doğal afet yardımı, engelli ihtiyaç yardımı ve terörden zarar görenler de terör yardımı alabilirler. Ayrıca 144 Sosyal Hizmet Hattını da arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Arama sonrasında yardım alacağınız kurumlar, para yardımı yapanlar ve son olarak da Para Yardımı Yapan Dernekler hakkında detaylı bilgi alabilir ve nasıl başvuru yapmanız gerektiğini de kolayca öğrenebilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Kişilere Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Yukarıda adı geçen firmaların birçoğu gerek holdingleri kapsamında gerekse de dernek ve vakıflar yardımı ile ihtiyaç sahibi kişileri bulmaktadırlar.

 • Sizler de ihtiyaç sahibiyseniz ve yardıma ihtiyacınız varsa bu firmaların internet sitesinde bulunan başvuru formlarını kullanabilirsiniz.
 • Eğer yardım almak istediğiniz firmalar böyle bir form oluşturmamışlarsa, firmaların iletişim içerisinde oldukları derneklere ulaşarak, bu dernekler ile irtibat kurarak isminizi yardım listesine yazdırabilirsiniz.
 • Firmaların birçoğu yardım isteklerini vakıflar aracılığı ile sağlamaktadırlar. Neredeyse her şehirde ve bu şehirlerin birçok ilçesinde yardım amacı ile kurulmuş vakıflar vardır. Bu vakıflara giderek kısa bir görüşme yapabilirsiniz. Ve vakıflar aracılığı ile para yardımında bulunan kişilere ulaşabilirsiniz.
 • Benzer şekilde firmalara mail atabilirsiniz. Dileklerinizi kısa ve öz bir şekilde belirtebilir ve bir de iletişim adresinizi ve numaranızı ekleyebilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra bahsi geçen şirketlerin genel müdürlüklerine dilekçeye benzer nitelikte bir mektup yazarak gönderebilirsiniz. Yani sizler bu kişilere ulaşmak istedikten sonra sizleri tutan ve sizleri alıkoyan hiçbir şey olamaz.
 • Günümüzde sosyal medyanın önemi asla yadsınamaz. Sosyal medya platformları üzerinden de bu kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
 • İlla nakdi yardım yapan kişiler bulmanıza gerek yoktur. Yaşadığınız bölgelerin belediyelerinin de bu hususta çalışmaları vardır. Sizlerde bu çalışmaların bir parçası olmak amacı ile başvuruda bulunabilir, sağlanan yardımlardan sizlerde bir pay alabilirsiniz.
 • Birçok devlet kurumunun maddi sıkıntıları olan kişilere destekleri vardır. Bu kurumlar ile irtibata geçerek maddi sıkıntınızı giderebilirsiniz. Örneğin sosyal yardımlaşma konutları. TOKİ işbirliği ile sağlanan bu konutlar devlet eli ile verilir.

NOT: Para yardımı yapan kişiler arasında ünlü simalarda bulunmaktadır.

 • Emre Belözoğlu
 • Acun Ilıcalı
 • Arda Turan
 • Koç Holding
 • Sabancı Ailesi
 • Esra Erol
 • Seda Sayan
 • Cem Yılmaz
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 100 YORUM
 1. Sude dedi ki:

  Faturalarımı ödeyemiyorum eşim kazan dolayı çalışamadı son da bu kaza sonrası ceza geldi hapise girebilir üçbinlira tutuyor 1800 lira doğalgaz 600 elektrik su ve kaçak kullanım diye 700 tl ceza kestiler 4 çocuğum var İnan’ın ne yapacağımı bilmiyorum bugün yarın suyuda kesecekler 379 da su borcum var yardım istiyorum rabbim herkesin gönlüne göre versin inş

 2. emre dedi ki:

  İyi günler ben emre yaman 2004 yılında Anne baba 2 abimi ve ablamı trafik kazasında kaybettim bir kardeşim ve ben kaldım amcamlar bizi evlatlık aldı sonradan öğrendik kendi çıkarları uğruna evlatlık almışlar ailemizin kan parasını yediler bütün devlet yardımını üzerine aldılar bizim yeni haberimiz oldu kan parası alındığından savcıya gidiyoruz zaman aşımı nedeniyle işlem yapamıyoruz kendi çocuklarını okuttular fakat bize hiç biri sahip çıkmadı sonra dışarı attılar durumuz çok kötü yardımcı olmak isteyen birisi olursa sevinirim.

 3. Ömür ok dedi ki:

  İyi günler 4 tane çocuğumuz var 3 ü okula gidiyor diğeri bir buçuk yaşında eşim rahatsızlıklarından dolayı fazla çalışamıyor işe başlıyor sürekli hastaneye gitmesi gerekiyor çok şiddetli baş ağrısı oluyor maalesef tedavisi de yokmuş evimiz kira kredi borcumuz var 16000 tl onuda ödeyemiyoruz yakında ev sahibi de çik derse diye korkuyorum Allah rızası için yardım edin çok zor durumdayız

 4. ersoy dedi ki:

  slm pku hastası oğlum var yani yiyecekleri kısıtlı proteini düşük yiyeceklerle besleniyor onlarda çok pahalı 70gr kraker 10,5 tl gibi her yiyeceği yurt dışından getirtiyorum özel ve çok masraflı aylık 2000 tl gibi masrafı oluyor. 4 yaşına geldi ama ben maddi olarak bittim 12000 tl de içeriye kart ve kradi borcum oldu kazandığım aileme yetmiyor nasıl bir yol izleyeceğimide bilmiyorum. işten ayrıldım belediye işine girmek için oda kof çıktı 8 ay oldu belediyeyi bekliyorum işsizlik maaşı alıyorum oda iki aya kaldı ne yapıcağım bilmiyorum sadece içimi dökmek istedim.

 5. Şükran dedi ki:

  Annem babam rahmetli olduktan sonra yetim maaşıyla geçinmeye çalıştım maddi anlamlada çok zorluklar yaşadım rahmetli babamdan kalma evde oturuyordum annem ve babamın vefatından sonra evimizin tapusunun bir zalime verildiğini öğrendim bu kişi bana hayatı zehir etti hep karakolluk mahkemelik olduk çok çabalamama rağmen hiçbir hak iddia edemedim kanunen o zalim haklıymış benim bu evden başka gidecek hiçbir yerim yok hiç kimsem yok sokaklarda bir bayan nasıl yaşayabilirim intihara kalkıştım ölmedim ALLAH aşkına bana yardım edin çok çaresizim bana el uzatın yoksa sonum çok kötü olacak korkuyorum size yalvarıyorum bana yardım elinizi uzatın

  1. Erdal dedi ki:

   15.000 lira banka borcum avukatlık oldu ve şuanda 30.000 liraya çıktı bir süre işsiz kaldım bu nedenle ödemelerinde sıkıntı oldu ve avukatlık oldum şimdi ise avukatlar arayın hapse gireceğimi söylüyorlar ben iki çocuk babası biriyim çocuğumun biri beşinci sınıfa geçti diğerinde dört yaşında sürdüğüm ev kira lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

 6. Nurgul dedi ki:

  Slm yardım severler benim de yardıma ihtiyacım var maddi olur herhangi bi Yardim olur 1 çocuk var eşim den ayrıldım bna da yardım ederseniz sevinirim

 7. Esraa dedi ki:

  Maddi konuda zor durumdayım.yardımcı olun lütfen.

 8. Gizem dedi ki:

  İyi günler annemin kanser ve iki kardeşim var şuan zor geçindiriyorum evi hastane masraflarını anca karşılayabiliyorum Çok çaresiz kaldım

 9. Dilek dedi ki:

  Ağrıdan yazıyorum eşim işsizlikten dolayı çalışamıyor bir iş yada yardım eli lütfen 2 çocuğum var kiradayız geçinemiyoruz

 10. Hayrettin toraman dedi ki:

  Ben 45 yaşındayım son 2 yıldır sürekli maddi sıkıntı yaşamaktayım mesleğim tır tamiri yapmaktayım şuan krizden dolayı işsizim 65 bin tl banka borcum var 2 evladım var kirada oturuyorum İstanbul da ikamet etmekteyim bu borçlanmam vakıf banktan kredi çekerek iş yeri açtım 15 temmuz da iş yerimin giderlerini karşılayamadığımdan dolayı borçlandım şu an bir gelirim olmadığından dolayı aile düzenim bozulmak üzere iki evladıma ve evimin geçinecek giderlerini karşılayamıyorum üstelik bu ay ki kredimize yatıramadım banka borcumu Allah rızası için kapatana bir hayır sever büyüklerime sesleniyorum lütfen bana yardımcı olsunlar çok zor durumdayım.

 11. Meral dedi ki:

  Merhaba evhanımıyım eşim hem kanser hastası hem engelli eşimden dolayı çalışamıyorum çok maddi sıkıntıdayım lütfen yardım edin

 12. Burak etes dedi ki:

  Merhabalar kusura bakmayın rahatsız ediyoruz ama her yola başvurmak zorunda kaldık bizim arkadaşımız yeni nişanlandı ailesinden gizli kredi filan çekmişti nişan için evlilik yoluna mutlu bir şekilde devam ediyorlardı maalesef ki işten atılana kadar dolar yüzünden şimdi ne iş bulabiliyor ne evlilik yolunda adım atmayı bırakın ayağını kaldıramıyor 4000 tl kredi borcu var onu bile ödeyemiyor nişanlısına hediye dahi alamıyor acaba yardım etme şansınız olur mu olmaz derseniz anlarım saygı duyarım ama bizim elimizden bu kadar geliyor maalesef ki bizim elimizden gelmedikçe bizde kahroluyoruz gururundan kimseden bir şey isteyemeyen adam bu içine kapanmakdan hasta olacak az kaldı maalesef ki durum bu sizden haber bekliyoruz inşallah mesajımızı görürsünüz 😔😔😔

 13. Esin çiçek dedi ki:

  Hayırlı geceler %76 engelli eşim var 8 yaşında 3 sınıfa giden oğlum var ve eşim 650 tl engelli maaşı alıyor 350 kiraya 160 okul servisine toplam 180 tle alektirik su faturalarına ev ihtiyacı için hiç birşey kalmıyor elimizde bandırma 100.yılda ikamet ediyor ev sobalı ve fırtınada soba tütüyor oğlum buronşit hastası sürekli hastalığı tetikleniyor ben kendim sinüzit hastasıyım ve eşim ben olmadan oturduğu yerden dahi kalkamıyor bu yüzden çalışamıyorum eve ek iş aradım bulamadım lütfen Allah rızası için oğlum için bize yardımcı olacak Allah rızası için yardım edecek vijdanlı insanlara ihtiyacımız var gelip görebilirler dolabımız bile bomboş pazar dahi göremiyoruz belediye 3 ay önce kuru gıda getırdı onu yiyoruz oğlum meyve istiyor alamıyorum Allah rızası için dua ediyorum Allahım hızır gibi yetiş imdadımıza dıye ev sahibimiz sağolsun wifi şifresi verdi öğlelikle nete girebiliyorum lütfen yardım edin

 14. fatma mohammad dedi ki:

  Maddi yardıma ihtiyacımız var lütfen yardım edin

  1. Mustafa dedi ki:

   Maddi sıkıntidan evlenemiyorum 🙏

 15. Selma dedi ki:

  51 yaşında 2 çocuk annesi eşinden ayrı biriyim bulaşıkçılık yapıyordum işten çıkarttılar yaşımdan dolayı İş bulamıyorum Evim kira faturalarımı ödeyemedim çocuklarıma yiyecek yemek bulamıyorum Ne olur yardım edin Allah rızası için bana da yardım edin ne olur

 16. Semra dedi ki:

  Ben kalp hastasıyım çocuklarımla devlet yardımıyla geçiriyorum bize yardım edin 3 cocuğum var kirada oturuyorum

 17. Selma dedi ki:

  Selma 21 senedir evliyim evliliğim süresince hep aldattı ve şiddet uyguladı evine bakmadı başkaları yedi orasını bende kozmetik ürünleri satarak geçimini sağladım ve artıkta hastalandı çok çalışmaktan bel fıtığı boyun fıtığı yakalandım safra kesemde taş çıktı doktor ameliyat diyor 7 ay önce evi terkettim büyük kızım 21 yaşında üniversite öğrencisi İzmir 9 Eylül fakültesinde sosyoloji bölümünü okuyor birde küçük kızım var 2 buçuk yaşında sığınma evinde kaldım 4 ay önce küçük kızım sürekli süt yemek istedi oranın saatleri var o saatlerin dışında süt yemek vermiyorlar çocuk bir gün akşam 7 de süt istedi 9 bucuğa kadar bekliyecekmiş 2 saat ağladı vermediler bende çıkmak zorunda kaldım ev kiraladım çıktık ama bu seferde para olmadığı için kirayı ödemek zor oluyor biraz yardım çıktı sadece kiraya yetiyor masraflarımızı kredi kartıyla alıyorum çok borçlandım evimde hiç eşyam yok özellikle buzdolabı çamaşır makinasına birde bazaya ihtiyacım var ne olur Allah Rızası için sesimi duyun bana yardım edin esimle de boşanma davası açtım ayrılıyorum koruma tedbir kararım var. Giyim gıda eşya para her turlu yardıma ihtiyacım var Allah hayIrlarInIziI kabul etsin su 3 aylarda

 18. Elif dedi ki:

  Ben bir anneyim 5 çocuklarım var evim kira veremiyorum bana yardım edin

 19. Sinan doğan dedi ki:

  Eşim retina hastası evden dışarı cıkamıyor durumumuz cok kötü Allah rızası için yardım edin

 20. Kerem dedi ki:

  Asgeri ücretle calısıyorum maddi sıkıntılarım var evim kira lütfe yardımcı olun

BİR YORUM YAZ