365 Kredi

Kyk Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı

Kyk Kredi ve Burs Sonuçları Açıklandı

Kredi ve Yurtlar Kurumunun öğrencilere sunduğu kredi ve burs işlemi oldukça önem arz etmektedir. Öğrenciler okumaya çalışırken ihtiyacı olan nakit ihtiyaçlarını bu kurum sayesinde karşılama imkanına sahip olmaktadır.

KYK kredi ve burs sonuçlarını merakla bekleyen öğrencilere iyi haber kyk burs ve kredi sonuçları açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti öğrencilerinin maddi yönden desteklendiği bu sistemde öğrenciler oldukça memnun kalmaktadır. Başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler sonuçları http://krediburssonuc.kyk.gov.tr/Home/KimlikDogrulama adresinden sorgulama yapabilirler.

Burs verilen öğrenci sayısının artmasının ardından bir diğer olumlu gelişmede krediye zam yapılmış olmasıdır. Lisans öğrencileri için aylık 330 TL olan kredi veya burs ücreti bu sene 400 TL ye yükselmiştir. Yüksek Lisans öğrencileri için ise aylık 990 TL den 1200 TL ye yükselmiştir.  KYK burs sorgulama işlemlerini kredi ve yurtlar kurumunun resmi web sitesi sayfasından online olarak yapabilmeniz mümkündür.  KYK yurt sorgulaması yapmak için T.C Kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Ve imza karşılığında aldığınız şifrenizi girerek giriş yapabilir ve burs/kredi sonucunu öğrenebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ