365 Kredi

Faizsiz Sigortacılık Sektörü Genişliyor

Faizsiz Sigortacılık Sektörü Genişliyor

Sigortacılık sektörü genel olarak hızla gelişen ve büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Gelecekte yaşanacak sorun ve kazalara karşı olası mal güvenliği ve maddi zararı azaltmak için alınacak en ideal önlem sigorta yaptırmaktadır. Evinizi, iş yerinizi, arabanızı sigorta ile koruma altına alabilirsiniz. Örneğin evinizi taşıyacaksınız, eşyalarının zarar görme olasılığı yüksek bu durumda da sigorta yaptırabilirsiniz. Taşınma esnasında zarar gören mallarınız için ek herhangi bede ödemek ya da yenisi alarak maddi kayıp yaşamak zorunda kalmazsınız.

Sigortacılık sektöründe yeni bir dönem başlatılıyor. Faizsiz sigortacılık. Faizsiz sigortacılık hizmeti.Karşınıza son zamanlar da tekabü sigorta ibaresi çıktığında faizsiz sigorta hizmeti olduğunu anlayabilirsiniz. Dinimizde faize bakış açısı nettir ve caiz değildir, haram olarak açıklanmaktadır. Faiz kavramına bağlı olarak sigorta hizmetinden uzak duran kişiler faizsiz sigortacılıktan yararlanabilirler.  Kuveyt Türk Bankası faizsiz kredi veren katılım bankaları arasında yer almaktadır. Banka son dönem de sigortacılık hizmetlerine de geçerek, faizsiz sigortacılık alanında da kendini gösteriyor.

Faizsiz Sigortacılığı diğer sigorta ürün ve hizmetlerinden ayıran fark ise;

  • Yardımlama unsuruna bağlı olarak oluşturulması
  • Sigortalardan toplanan prim bedellerinin faiz dışı alanlarda, piyasalar da değerlendirilmesi
  • Sigorta teminatı verilen konularda gayri ahlaki ya da meşru görülmeyen vb. iktisadi kıymetler için seçici davranma olarak açıklanmakta ve belirtilmektedir.

Faizsiz sigortacılık hizmeti ülkemizde yeni olsa da Malezya da uzun yıllardır uygulanıyor. Şimdilik herkes tarafından verilen bir hizmet değil ve yeni yeni oluşum aşamasında. Üst metinde de belirttiğimiz gibi faizsiz sigorta sistemi temeli yardımlaşma ve birlikteliğe dayanmaktadır. Dinimizce de gerek yardımlama gerek ise birlik oldukça önemli kavramlardandır.  Kuveyt Türk Katılım Bankasının yanı sıra Doğa sigortacılık şirketi de faizsiz sigorta hizmeti ile karşımıza çıkıyor. İlerleyen zamanla da bu sayıda daha da artış yaşanacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ