365 Kredi

Kredi Kartı Borçlarından Kurtulmanın 6 Yolu

Kredi Kartı Borçlarından Kurtulmanın 6 Yolu

Kredi kart kullanıcısı sayısının fazlalığı kadar, kredi kart mağdurlarının sayısı da bir hayli fazla. Kredi kartı borçları ile savaşan ödemek için çözüm yolu arayan nice kişi var. Kredi kart tutarından kullandığınız rakama göre aylık ekstre tarafınıza iletilmektedir Ekstre de yazan borç bedelini son ödeme tarihin kadar bankaya iletmeniz gerekmektedir. Aksi halde maalesef banka 90 günlük yasal süreç dolduktan sonra hakkınızda yasal takip başlatabilir ve bu yasal takip işleminin sonu icraya kadar gidebilir.

Kredi Kartı Borçlarından Kurtulmanın 6 Yolu

  • İhtiyaç Kredisi Kullanımı

Banka kredi kartı borcunuzu ödemek ve tamamen borcunuzu kapatmak için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. İhtiyaç kredilerinde 36 aya varan vadeler ile geri ödeme imkanı da aylık düşük taksitler ile geri ödemelerinizi yapmanızı sağlayacaktır. İhtiyaç kredisi kullanarak kredi kartı borçlarınızı ödediğiniz de gecikme zammı işlemi ile de karşı karşıya kalmazsınız. Borcunuz ödeme yapmadığınız için artarak karşınıza çıkmaz. Hem kredi kartını kullandığınız bankadan hem de diğer özel, kamu ya da katılım bankalarından ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.

  • Doğru Banka Seçimi

Kredi başvurusu öncesinde size en uygun bankayı seçmeye özen gösterin. Faiz oranı düşük bankanın geri ödemeleri kolay olacağından sizin için de uygun bir banka olacaktır.

  • Taksitlendirme İsteğinizi İletin

Kredi kartı borcunuzu tek sefer de kapatacak kadar maddi gücünüz yok ise bankayı arayarak borcunuzu taksitlere bölerek ödemek istediğinizi belirtebilirsiniz. Bankaya ilgili durumu en net hali ile belirtmeniz gerekmektedir. Bankanın temel amacı var olan borcun kapanmasıdır. Bu ana nedene bağlı olarak ilk aşamada olmasa da taksitlendirme isteğinizi kabul edeceklerdir.

  • Tek Kredi Kartı Kullanın

Birden fazla kredi kartı kullanımı daha ciddi borçlarınız olmasına neden olabilir. Tek kredi kartı kullanıp kontrollü harcamanızın sizlere yararı olacaktır.

  • Bankayı Bilgilendirin

Eğer kredi kart borcunuzu kapatmanız için ihtiyaç kredisi kullanamazsanız, bankaya borç kapatma amacıyla kredi kullanmak istediğinizi ve aktif durumu anlatın.

  • Harcamalarınızı Kaydedin

Bütçeniz açısından kredi kartınız ile yaptığınız harcamaları kaybetmeye özen gösterin. Sizi zorlayacak bir borç altına girmeden önce harcama tutarlarınızı bilmelisiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ