365 Kredi

Bankaların İstediği Maaş Yazısı Örneği

Bankaların İstediği Maaş Yazısı Örneği

Bankaların istediği maaş yazısı örneği, genel olarak şirketin muhasebe bölümü tarafından bilinmektedir. Bankalar neden maaş yazısı örneği ister? Bazı iş yerleri maalesef ki hala, çalışanlarının maaşlarının bir kısmını bankadan yatırırken, kalan kısmını makbuz karşılığında elden ödemeye devam ediyor.

365 Kredi

Hatta bazı kurumlar da banka üzerinden değil de elden maaş teslimi yapılıyor. Bu durumda da, sigortanız da, kazandığınız maaştan çok daha azı gözüyor. Yüksek miktarlı kredi çekmek istediğinizde, maaş bordronuz da yazan miktardan dolayı bu yüksek krediyi alamayabiliyorsunuz. Bu durumda da, şirket yetkilisinin imzası bulunan ve aldığınız maaşı belgeleyen bir yazı ile kredi çekebiliyorsunuz. Bu şirketinizin size bahsedilen miktarda ödeme yaptığını garantiliyor.

Bankaların istediği maaş yazısı örneği yazmak aslında oldukça basit ve zamanınızı almayacaktır.  Bu yazıda dikkat edilmesi gereken noktalar, şirketin ismi, yazının verileceği yerin adı, maaş alan kişinin adı ve soyadı, alınan maaşın hem yazı ile hem de rakam ile yazılması da oldukça önemlidir ve bu alanlarda hata yapmamaya eksik bilgi vermemeye özen göstermelisiniz. Aksi halde dilekçeniz yetersiz olduğundan banka maaş hesabı açamayabilir.

Yazılan dilekçe resmi olacağı için tarih atılması da zorunludur. İmzalar, müdürünüz tarafından değil, şirket sahipleri kişi ya da kişiler tarafından atılmalıdır. Müdürlerin imzaladığı maaş yazıları da geçersiz sayılmaktadır. Sizde aşağıdaki örnekten faydalanarak bankaya maaş dilekçenizi zorlanmadan, zaman kaybetmeden yazabilirsiniz;

                                                                                                                                                                     Tarih

Konu: Maaş bildirimi

            …….. Bankası ……… Şubesi Müdürlüğüne; İL ADI Firmamızda …………. tarihinden bu yana çalışmakta olan …………………… sigorta sicil numarasında kayıtlı Sn. ………………… halen firmamızda çalışmaktadır. Çalışması karşılığında kendisine Aylık …………. TL (…….yazı ile……Türk Lirası) Net ücret ödenmektedir. Maaşında icra, taksit veya herhangi bir kesinti söz konusu değildir. Bu yazı yukarıda ismi geçen personelin isteği üzerine düzenlenmiştir.

Firma Adı:

İlgili Adı:

Kaşe:

İmza:

            Bu şekilde resmi dilekçenizi yazarak banka maaş hesap başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ