365 Kredi

Acil Kredi Mi Lazım? İşte Nereden Nasıl Bulursunuz Açıklıyoruz

Acil Kredi Mi Lazım? İşte Nereden Nasıl Bulursunuz Açıklıyoruz

Sıkıntılarınızdan bir türlü kurtulamıyor musunuz? O zaman internet üzerinden kredi veren kurum ve kuruluşlara başvurarak aradığınız krediyi anında bulabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi kredi bankalar tarafından veriliyor. Ancak, artık sadece bankalar değil, bazı kurum ve kuruluşlar da kredi imkanı tanıyor. Sizde bu kurum ve kuruluşlar aracılığı ile kredi alabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yapmanız gereken ise çok basit.

Bazı kurum ve kuruluşlar kurdukları internet siteleri aracılığı ile kredi başvuru taleplerini toplamaktadırlar. Uygun gördükleri daha doğrusu kredi çıkartabileceğini düşündükleri kimseye geri dönüş yaparak belirli komisyonla kredi sağlamaktalar yahut bankalardan kredi çekmelerine yardımcı olmaktadırlar.Kurumların internet sayfalarının  altında bulunan iletişim bölümünden başvurularınızı yapabilmektesiniz. Başvuru yaparken hangi şehirde yaşadığınızı, ne kadar krediye ihtiyacınız olduğunu ve iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda kredi verenler de ilanlarını bırakarak ihtiyaç sahiplerine ulaşabilirler.

Acil Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir Mi?

Acil kredi çıkarılır, kolay kredi gibi sloganlar ile hizmet vermeye başlayan kredi danışmanlık şirketlerinin sayısı arttı. Peki, Acil Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir Mi? Kredi çıkaran danışmanlık şirketleri danışmanlık şirketi adı altında karşımıza çıkıyor. Bankalar da tanıdıkları olduklarını söyleyerek kredi işlemlerinizin daha kolay şekilde tamamlanacağı konusunda vaadler de bulunuyorlar. Çalışma sistemlerinde ise komisyon oranlarına bağlı kalıyorlar. Yani kredi tutarınızın üzerinden sizden hak istiyorlar.

Öncelikle tam anlamıyla bu kişilere de güvenmemek lazım. Neden mi? Çünkü sizden önden bir para alıp ardından krediniz onaylanmadı diyebilir ve para iadenizi de yapmayabilirler. Yani maddi zorluklar ile savaşırken bu da eklenebilir. Özellikle akıllar kara listede olana, kredi notu düşük olana ve banka sicili bozuk olana da kredi çıkarılır demelerinde karışıyor. Banka kredi verirken ilk olarak kişinin kredi notuna bakar ve kredi notu düşük ise kredi vermeye yanaşmaz. Kredi notu banka nezdinde güvenilir bir müşteri olup olmadığınızın kanıtı niteliğindedir. Eğer kredi notunuz yüksek ise geçmiş dönem ödemelerinizi kredi ya da kredi kartı düzenli yaptıysanız banka kredi talebinize olumlu cevap verecektir.

Tam tersi ödemeleriniz düzensiz ise ve ödemelerinizi yapmadıysanız kredi notunuz düşük olacak ve banka size kredi vermediği gibi adınız kara listede yer alacak ve banka sicil kaydınızda bozulacaktır. Bu durumdan kurtulmanız için bankaya olan borçlarınızın tamamını ödemeniz gerekiyor. Ödeyecek durumunuz yok ise bankadan kredi çekme ihtimaliniz de yok denecek kadar az olacak. Ödeme yapmadan kişilerin kredinize onay verileceğini söylemesi ve sizden para talep etmesinde belirttiğimiz gibi güvensizlik oluşturuyor.

Bu ana nedene bağlı olarak krediniz onaylandıktan sonra para ödemesi yapacağınız kişiler ile çalışabilirsiniz. Çalışmaya karar vermeden önce gerekli araştırmaları yapmalısınız. Kişiler ile varsa daha önce çalışanlar ile de konuşabilir, görüşebilir ve bu şekilde emin olabilirsiniz. Banka ile görüşüp neden kredi taleplerinize olumsuz cevap verildiğini öğrenip bu negatif durumu çözerek kredi işlemlerinizi bireysel olarak sizin yapmanız da fayda var.

Acil Kredi Nereden Bulurum

Ertelediğimiz ihtiyaçlarımız ya da ani para bulmamız gerektiğin de nasıl para bulacağımızı şaşırmaktayız Bu ve benzeri durumlar da zaman kaybedecek bekleyecek süremiz dahi olmayabiliyor.

Acil kredi denilince akla ilk olarak bankalar gelmektedir. Banka kredilerine başvuru yaparak sizde aynı gün içerisinde kredinizi alabilirsiniz. Bu durum ihtiyaç, tüketici gibi çok yüksek meblağlı olmayan krediler de geçerlidir. Banka kredisi için kredi notunuzun yüksek olması ve aylık sabit gelirinizin bulunması gerekiyor. Aksi halde kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Eğer kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır ise belirttiğimiz şartları yerine getiremiyorsanız senetle krediye yönelebilirsiniz. Senetle kredi sisteminde de vade ve faiz koşulları bulunmaktadır. Ödemelerinizi taksitlere bölerek gerçekleştirebilirsiniz. Senetle krediye ulaşmak banka kredisi kadar kolay olmayabilir. Senetle kredi veren kişilere ulaşmanın en kolay yolu ise internetten geçmektedir. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak senetle kredi kullanabilirsiniz.

Öneri: Acil Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Nakit Para!

Acil Kredi Nasıl Alınır?

İhtiyacınız ne kadar acil olursa olsun banka kredi talebinize hızlı cevap vermeyebilir. Kredi ön onay değerlendirilmesi tahmin ettiğinizden daha uzun süre de bilir. Biraz da bu durumu hızlandırmak ve krediyi daha kolay kullanmak, bankadan almak sizin eliniz de. Nasıl mı? Öncelikle banka kredi notunuzu yüksek tutmalısınız.

Bankalar kredi notu yüksek olan müşterilerin kredi ön onaylarını daha hızlı vermektedirler. Kredi notunuz da daha önce ki haberlerimiz de bahsettiğimiz gibi kredi, kredi kartı ve fatura ödeme düzeninize göre belirlenmektedir. Ödemeleriniz ne kadar düzenli olur ise acil kredi kullanmanız da o denli kolay olacaktır. Acil kredi kullanmanız için kredi notunuzun yüksek olması tek başına yeterli olmayabilir. Bunun yanı sıra aylık düzenli, sabit gelirinizin de olması gerekiyor. Bu durumu da maaş bordrosu ile bankaya sunmanız gerekmektedir. Kredi için istenilen evrakları hızlı temin ederseniz krediyi almanız ve kullanmaya başlamanız daha kolay olacaktır.

Bunun yanı sıra müşterisi olduğunuz bankaya acil kredi  talebinde bulunmak işlerinizi hızlandırabilir. Bankanın aktif olarak müşterisi olduğunuzdan ya da daha öncesinde bile olmasa banka ile çalıştığınızdan ödeme planlarınız ve düzenleriniz mevcut olacaktır. Banka buna bağlı olarak sizin hakkınız da ek bir araştırma yapmayacak ve zaman kazanmanızı sağlayacaktır. Kara listede isminiz yer alıyorsa, banka siciliniz bozuksa maalesef bankalar kredi talebinize olumsuz cevap verecektir. Bu detayları da atlamamaya özen gösterin.

Bunun yanı sıra eğer aktif yüksek rakamlı konut kredisi gibi ödemeniz var ve devam ediyorsa ikinci kez yine yüksek meblağlı kredi talebinde bulunduğunuzda banka olumsuz cevap verebilir. Bu durumu yaşayan kişiler arasında iseniz daha düşük ihtiyaç, tüketici gibi kredilere başvurabilir ve kredinizi daha kolay alarak kullanabilirsiniz.

ACİL KREDİ VEREN BANKALAR

bankalar

Acil kredi veren bankalar hızlı bir şekilde kredi ürünlerinin değerlendirilmesini sağlar. Bu bankalar sayesinde bütün kredi işlemleri yapılabilir. Bankalar arasında yer alan kredi işlemlerinde genel olarak bütün kredi alanları ve hizmet unsurlarından yararlanmak söz konusudur. Acil kredi işlemlerinde bankalar kredilerin çeşitlerine göre sınıflandırmalar yapar. Konut kredileri, taşıt kredileri ve diğer ihtiyaç kredilerinde farklı vade ve faiz oranları uygulanmaktadır. Konut kredilerinde genel olarak 72 aya kadar vade işlemleri yapılmaktadır. Bu vade işlemleri haricinde 1,25 ile 1,55 arasında faiz oranlarının bildirilmesi söz konusudur. Konut kredilerinde sahip olunan konutlar teminat olarak alınabilmektedir. Bunun dışında bankalar taşıt kredileri de vermektedir. Taşıt kredilerinin miktarları da bir hayli fazladır. Bu kredilerde yer alan ödeme seçenekleri arasında birbirinden farklı ödeme unsurları ve diğer ödeme seçenekleri yer almaktadır.

Acil kredi unsurlarında yer alan bu taşıt kredilerinde 1,45’e kadar belirlenen faiz oranları bankalar arasında değişmektedir. Taşıt kredilerinde de teminat olarak taşıt gösterilmektedir. Belirlenen sözleşmeler ile birlikte bu kredilerin hızlı bir şekilde alınması söz konusudur. Acil kredi veren bankalar ihtiyaç kredilerini de çeşitlendirmektedir. Garanti Bankası, İŞ Bankası, Odeabank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Halkbank, Finansbank, Bank Asya, Kuveyttürk, Anadolu Banka, Fiba Bank, ING Bank, TEB, HSBC gibi bankalar acil durumlar için nakit kredilerini vermektedir. Bu kredilerden yararlanmak için kredi notu çok önemlidir. Bazı bankalar kredi notuna göre kredi vermektedir. Kredi notu düşük olan kişilerin bu bankalardan kredi alma olasılığı son derece düşüktür. Bu krediler içerisinde bulunan ve diğer ödeme seçeneklerini kapsayan krediler sayesinde bütün işlemlerin sağlanması söz konusudur.

Diğer yandan HSBC ve ING Bank gibi bankalar kredi notu yüksek olan müşterilerine çok özel avantajlar sunar. Bu bankalardan alınan krediler müşterilerine faiz oranları ve kredi notları uygun olduğunda çok özel vade imkanları ile sunulur. Kredilerin zamanında ödenmesi bu açıdan oldukça önemlidir. Krediler sayesinde gerekli olan bütün kredi imtiyazları ve diğer kredi değerleri hesaplanabilir. Kredilerin belirlenmesinde bu kredi notu bankalar için kriterdir.

Anında Acil Kredi Verenler

İnternet üzerinde anında kredi çıkartacağını yahut acil kredi ihtiyaçlarınız için çöümler üreteceğini söyleyen bir çok kimse bulunmaktadır. Daha önce ikrazat firmaları bu işleri yapıyordu. Daha sonra gelen yasal yükümlülüklerden sonra emlak ve inşaat firmaları ağırlıklı olmak üzere bu konuda uzmanlaşmış danışmanlık firmaları özellikle sorunlu krediler için çözümler üretmektedirler.

İşte bu noktada dikkat etmeniz gereken bir çok nokta vardır.

Acil kredi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken bu konular nelerdir?

  1. Kesinlikle tanıdığınız ve güvendiğiniz her zaman ulaşabileceğiniz yeri yurdu adresi telefonu belli olan tam olarak güvendiğiniz kişi ve danışmanlık firmaları ile görüşebilirsiniz ki bunu bile tavsiye etmiyoruz kısacası DOLANDIRILMAYIN!
  2. Bankalardan kredi çıkartmayı vaat eden firmalar biliniz ki her kredi başvurusunda kredi notunuz biraz daha düşeceği için her red alan başvuru sizi daha çok zora düşürecek ve kredi almanızı zorlaştıracaktır.

Öneri olarak size şunu söyleyebilirim. Öncelikle kredi notu nedir ve nasıl yükseltebilirim diye yollarını araştırın ve bu yöntemleri uygulayarak banka kredi notunuzu 1700 ün üzerine çıkarmaya çalışınız. Daha sonra bankalara birebir müracaat ettiğinizde kredi notunuz iyi ise zaten kredi vereceklerdir. Büyük bankalardan başlayınız bu sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Mümkünse tanıdık bulursanız kredi faiz oranında ve kredi çekmede biraz daha özellikle banka şube müdürleri yardımcı olabilirler..

Acil Kredi Arayanlar Dikkat

Kredi almak için kredi puanı yetersiz olan pek çok kişi bulunmaktadır. Günümüzde özellikle de büyük şehirler de insanların alım güçlerinin düştüğü görülmektedir. Acil kredi ihtiyacı olan kişilerin alım güçleri düşmüş ve artık neredeyse özel ihtiyaçlarına bile para ayıramadıkları görülmektedir. Yazın son dönemecine gelinmesine karşılık hala tatile gidememiş kişiler bulunmaktadır. Bu kişilerin ise aklı yakın bir zamanda gelecek olan Kurban Bayramına çevrilmiş durumda. Turistik mekanlarda bayram boyunca eğlencenin tadını çıkartmak isteyen aileler için acil kredi ihtiyacı bulunmaktadır.

Acil kredi arayanlar dikkat artık istediğiniz krediyi size sağlayan bankaların yanında özel kurum ve kuruluşlarda bulunmaktadır. Bankaların sağlamış olduğu yüksek kredilerin yanında düşük ihtiyaç kredileri de bulunmaktadır. Düşük ihtiyaç krediler için çok büyük kriterler belirlemeyen bankaların bu düşük miktarlar ile de maalesef tatilinizi karşılaması imkansızdır.

Acil kredi arayanlar için ise senetle kredi veren kurumların daha iyi bir tatil için size gereken en yüksek meblağı sağlayacağını bilmelisiniz. Üstelik ödeme konusunda da hiçbir zorluk çekemeyeceğinize emin olabilirsiniz.

İletişim: acilkredilazim@gmail.com

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ