365 Kredi

Oyun Geliştirenlere Kosgebten 250 Bin TL Destek

Oyun Geliştirenlere Kosgebten 250 Bin TL Destek

Kosgeb gerek sunduğu hibe gerek ise krediler ile birçok kişi tarafından başvuru almaktadır. Kosgeb genel de yeni bir iş yeri açmak ya da var olan iş yerini büyütmek amacı ile başvuru yapılıyor Fakat bazen bu kuralın ve genellemelerinde dışına çıkıyor ve farklı düzenlemeler ile karşımıza çıkıyor. Yeni olarak sunduğu hizmetlerden birisi de Oyun Geliştirme programı oldu ve bu alanda adım atacak kişilere 250 bin TL destek sunuyor.

Son dönemler de yıldızı parlayan alanlardan birisi oyun geliştirme programları oldu. Bilişim ve teknoloji alanında mobil uygulama, oyun üretimi ve bunlara ek olarak da yazılım geliştirme alanında projeleri olan ilgili finansmanı bulamayan kişilere 250 bin TL’ye varan destek verilecek.  En geniş pazar kitlesi bildiğiniz gibi mobil uygulama ve oyun üretiminde. Özellikle akıllı telefonların herkesin cebinde olması uygulamalara ulaşmayı da kolaylaştırdı.

Teklif çağrısının genel hedefleri ise;

  • Bilgisayar programlama, danışmanlık hizmet ve faaliyetler
  • Yeni yazılım uygulamaları
  • Oyun ve Mobil uygulamalarının geliştirilmesi
  • Yeni teknoloji alanında oluşan faaliyetlerin daha aktif olarak kullanılması
  • Tasarım ve buna ek olarak da yeni üretimlerin geliştirilmesi
  • Var olan pazarlara ek yeni pazarların oluşması

365 KrediBüyüyen ve geleceğin mesleği sektörü haline gelen oyun pazarından hak almak isteyenler arasında iseniz bu fırsat tam da size göre olabilir. Ülkemiz de oyun ihracatı 400 milyar dolara civarında seyretti. Ülkemiz de bu alanda gelişim sağlanması harcanan paranın ülke ekonomisinde kalması anlamına gelmektedir, yani kazanç ülkemize kalacak ve ülke büyümesine, ekonomisine artı katkıları olacaktır. Oyun sektöründe elde edilecek dış ticaretin 2023 hedeflerine ulaşması bekleniyor. 2023’e kadar elde edilen hedefin finansal verisi ise 2 milyar dolar ya da 2,5 milyar dolar olarak açıklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ