365 Kredi

Kosgeb Girişimcilik Kursları İstanbul Ankara İzmir( Tüm İller)

Kosgeb Girişimcilik Kursları İstanbul Ankara İzmir( Tüm İller)

KOSGEB ile birlikte Türkiye’deki bir çok girişimci sertifikaları ile yeni işler kurabilmektedir. KOSGEB tarafından verilen ödenekler sayesinde bütün alanlarda yeni iş alanları yaratılmaktadır. KOSGEB kurslarına seçtiği girişimcilere özel bir eğitim vermektedir. Bu eğitimin ardından hemen hızlı bir şekilde yeni iş alanlarının yaratılmasını sağlayan eğitim paketleri uygular. Bu eğitimler sonucunda başarılı olan kişiler kurum tarafından yeterlilik sertifikası olur.

Bu eğitim süreci içerisinde girişimcilik ile ilgili detaylı bilgiler verilir. Sermayenin nasıl kullanılabileceği ve iş sahalarında en uygun yatırım araçlarının hangileri olduğu hakkında bilgi verilir. Bu iş alanlarında başarılı olan kişiler iş kurmak için KOSGEB destekli hibe işlemlerine başlayabilir. Büyük şehirlerde yoğun ilgi gören bu programlar sayesinde birçok alanda özel sermayenin gelişimi sağlanır.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Açılan İller

365 KrediDevlet eliyle yatırım yapılmayan bölgelere ve alanlara yeni işlerin kurulması söz konusudur. Bununla birlikte KOBİ gibi ticari alanların daha fazla söz sahibi olması da sağlanır. Bu sayede ülke ekonomisi ciddi anlamda bir gelişme göstermektedir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere son dönemlerde Eskişehir ve Bursa gibi şehirlerde de KOSGEB girişimcilik kursları açılmıştır. Bu kurslar ücretsiz olarak alınabilmektedir. Kurslardan yararlanmak isteyen kişilerin ilgili birimlere başvuruda bulunması gerekir. Başvuruların yoğun olması durumunda denetleme kurulu belirledikleri kişileri kurslara çağırmaktadır. Eğitim seviyesi ne olursa olsun KOSGEB kurslarına katılmak mümkündür.

KOSGEB DANIŞMANLIĞI

Bu kurslar sayesinde iş alanında daha bilinçli ve tecrübeli olunabilmektedir. Girişimcilerin karşılaşabilecekleri riskler bu alanda anlatılır. Daha sonraki aşamada en yeni ve modern bilgiler hakkında değerlendirmeler yapılır. KOSGEB kurslarına katılım sağlamak için şehirlerin genelinde birçok kurs noktası yer almaktadır. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde KOSGEB birimler kurmuştur. Bu kursları başlangıç tarihleri birbirinden farklıdır. Müracaat sonucunda yapılan değerlendirmeler ile birlikte kursa katılmaya hak kazanan kişiler kursa davet edilir. Diğer aşamada gerekli olan belgelerin temini ile birlikte kurs hızlı bir şekilde başlamaktadır. KOSGEB girişimcilik kursları içerisinde yer alan bütün bilgiler alanında uzman kişiler tarafından sağlanmaktadır. Bu sayede iş sahasında başarılı olunma olasılığı yükselir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ