365 Kredi

Meslek Liseli Mezunlara KOSGEBten 150 Bin TL

Meslek Liseli Mezunlara KOSGEBten 150 Bin TL

Türkiye’nin girişimcilere en çok destek veren kurumu olan KOSGEB, şimdi de meslek liselerinden mezun olan kişilere yeni iş kurabilmeleri için kredi vermektedir. Bu zamana kadar binlerce girişimciye destek veren ve onlara iş imkanı sağlayan KOSGEB, yeni alanlarda da kredi desteği sağlamaktadır.

Meslek lisesinden mezun olan kişiler, işlerini daha iyi kurabilsin ve hali hazırda olan iş imkanlarını geliştirebilsin diye KOSGEB, 150 bin TL’lik krediyi yürürlüğe koydu. Bu krediyi alacak olan kişilerin öncelikli olarak KOSGEB’in eğitim seminerlerinden geçmesi gerekiyor. Eğitimlerin tamamlanmasından sonra girişimcilik sertifikası alacak olan genç girişimciler, bu krediyi alabilmek için eğitimlerinden öğrenilen bilgilerle birlikte iş projesi hazırlamak durumunda.

İş projeleri hazırlanan meslek lisesi mezunu genç girişimciler, projelerinin onaylanmasını bekledikten sonra hemen desteğini alabilmektedir. Meslek lisesi mezunlarına sağlanan bu iş imkanları ile birlikte  hibe ve faizsiz kredi avantajlarını daha da artıracak. Bu kredileri alacak olan kişilerin iş projelerinde bütün masrafları belirtmesi gerekiyor. Girişimciler sayesinde Türkiye ekonomisi büyüyor ve güçlenir. KOSGEB sayesinde binlerce bağımsız girişimci ve Kobi, işlerini genişletti. Bu sayede ekonominin büyümesi ve gelişmesi sağlandı.

KOSGEB kredilerini ödemesi de çok kolay olduğu için genelde bu kurumdan alınan krediler, devlet destekli iş kuracak olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Kobiler, esnaf ve sanatkarlar da bu kredileri hızlı bir şekilde alabiliyor. Bu kredi ile birlikte 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren mezun olacak 384 bin 236 öğrenciye destek sunabilecek. Verilen eğitimler sonucunda takdim edilecek diploma ve sertifika ile birlikte Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi’ni almaya meslek lisesi mezunları hak kazanmış olacak.

Bunun yanı sıra Teknik ve Mesleki Liselerden mezun olan gençler hayallerindeki meslekleri proje halinde de görebilecek. Bu liselerden mezun olan genç girişimciler öncelikle kendi alanlarında iş kurmak istemeleri halinde hibe olarak 50 bin lira alacak. Bunun yanı sıra iş projelerinin gerçekleşebilmesi için faizsiz 100 bin liraya kadar kredi KOSGEB Yeni Girişimci Desteği paketi içerisinde verilmiş olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ