365 Kredi

Ev Alıp Satarak Para Kazanma Fikri Tutar mı?

Ev Alıp Satarak Para Kazanma Fikri Tutar mı?

Özellikle son yıllarda emlak sektörü hızla arttı ve neredeyse bir mahallede en az 3 emlakçı ile karşı karıya gelmekteyizEv alma ve satma kazançlı işler listesinde yer almaktadır. Ülkemizde de bu şekilde para kazanan bir çok kişi var. Her iş alanında olduğu gibi bu alanda da kazanç sağlamanız için dikkat etmeniz gereken noktalar var.

İlk olarak deneyim ve bilgi oldukça önemli. Eğer araştırmazsanız ve eksik bilgilerle işe girerseniz maddi kayıp yaşama olasılığınız bir hayli fazla. Riskli olduğundan iflas edebilirsiniz ve benzeri birçok örnekte var. Ayrıca kişisel özellikler de bu alanda oldukça önemli. Mesela çevrenizin geniş olması gerekiyor. Çevre bu işlerde ki kazanca giden en temel etmenlerdendir. Kişiler ile iletişiminiz de güçlü olmalı. Pasif biri olursanız satacağınız evin özellikleri arka arkaya sıralamazsanız maalesef yine kazanmaz tam aksi kayıplar yaşayabilirsiniz.

İkna kabiliyetinin yüksek olması da önemli faktörlerdendir. Eğer emlak sektörü tahmin ettiğiniz kadar kolay olsa ve sadece evi gösterip satmak kadar basit olsa idi kişiler daha fazla kazanç elde eder ve buna bağlı olarak da herkes bu iş alanına kitlenirdi. Her işte olduğu gibi ev alma ve satma yani emlakçılık sektöründe de iş planlaması yapmalısınız. İş planlamasına sadık kalarak işinizi daha uzun süreli yapabilirsiniz.

Ayrıca emlakçıların kazanç sağladığı kapılardan birisi de eski evleri almak ve satmak nasıl mı? Kişiler 70 bin TL değerinde ki bir evi alıyor ve içerisine 30 bin TL değerinde tadilat yapıp yeniliyor. Ev bu hali ile 100 bin TL ‘ye mal olmuş oluyor. Fakat bakımlı temiz bir evin günümüz şartlarında satış değeri 130 bin TL’den başlıyor. Yani 30 bin TL kar kazanmış oluyor kişiler. Emek, zaman harcayarak sizde ev alıp satarak kazananlar arasında olabilirsiniz. Çalışmanıza ve başarınıza bağlı olarak kazanacağınız rakam da artacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ