365 Kredi

Bankaların Altın Günleri Nasıl Karlı Mı?

Bankaların Altın Günleri Nasıl Karlı Mı?

Ülkemizde altına yatırım yapanların sayısı bir hayli fazla. Özellikel hırsızlık olaylarının sıklıkla arttığını düşünür isek altın birikimlerimizi daha güvenilir ortamlar da saklamamız gerekiyor ve bu durumda da devreye bankalar giriyor. Neredeyse birçok banka altın günü kampanyası yapmaya başladı.  Hangi bankalar altın günü yapıyor anında öğrenebilirsiniz.

VakıfBank Altın Günleri

Altına yatırım yapan kişilerin sayısı bir hayli fazla, yastık altı yatırım olarak adlandırılan altına yatırım yapanlar arasında iseniz Vakıfbank Altın Günleri hizmetinden yararlanabilirsiniz. Altınlarınızı evinizde güvenilir olmayan iş yerlerinde saklamanız tehlike arz etmektedir. Günümüz de maalesef hırsızlık oranı hızla arttı. Hatta altınlarını almak için kişilerin canına kast eden kişiler bile var. Bu nedenle VakıfBank’ta altınlarınızı daha güvenilir ortam da saklayabilir ve yaşanacak maddi ya da manevi hasara karşı erken önlem alabilirsiniz.

VakıfBank Altın Günleri Özellikleri

VakıfBank altın günlerinde çeyrek, yarım, cumhuriyet, bilezik, yüzük, kolye vb. her ayarda ziynet altınlarınızın değer tespiti İstanbul Altın Rafinerisi eksperleri tarafından yapılarak Altın Çağı hesabınıza gram altın karşılığı yatırılmaktadır. İşlemler üst metinde de belirttiğimiz gibi oldukça sistematik ve güvenilir olarak tamamlanıyor. Vakıfbank’tan açacağınız altın çağı hesabınız için bankaya herhangi bir ek ödeme zorunda kalmazsınız. Çok fazla altını çizdik ama son kez söyleyelim ki bankanın da dediği gibi Türkiye’deki bankaların yurtiçi şubelerinde gerçek kişiler adına açılan TL, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatları, her bir bankada her bir gerçek kişi için 100.000 TL’ye kadar tasarruf mevduatı güvencesi altındadır. Altın hesabınızda ki birikimlerinizi ihtiyacınız olduğu zmanalarda da nakite çevirebilirsiniz. Bankaya getirdiğiniz altınlar için herhangi bir bozma, nakde çevirme işlemi yapılmamakta, altınların saf altın karşılığı gram olarak altın çağı hesabına yatırılmaktadır.

Vakıfbank müşterisi olun ya da olmayın sizde çok önemli olmaksızın sunulan bu özelliklerin tamamından yararlanabilir ve üst seviyeler de tutulan müşteri memnuniyeti ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. VakıfBank altın günleri hangi zaman aralığında gerçekleştiğini öğrenmek için ise bankanın resmi web adresini ziyaret edebilirsiniz. Şube bilgileri tarih, saat ve adres bilgileri net olarak paylaşılmaktadır. Dileyenler bankanın her daim aktif olarak hizmet verdiği 0850 222 07 24 numaralı telefon bankacılığını arayarak kapsamlı bilgi alabilirler.

Yapı Kredi Altın Günleri

Yapı Kredi altın hesabı ise ziynet eşyalarınızı saf altın olarak hesabınıza yatırmanızı sağlar. Alım- satım işlemi olmadığından ise kur farkına bağlı olarak yaşanan maddi kayıplar ile karşı karşıya kalmazsınız. Birikiminiz de var olan altınlar 100 bin TL’ye kadar da mevduat güvencesi altında yer almaktadır. Altın hesabınıza bağlı olarak hesap işletim ücret ödemesi yapmak zorunda da kalmazsınız. Fiziki teslimat işlemleri 1 kg (995/1000 saflıkta) ve katları şeklinde yapılmaktadır banka tarafından.

Akbank Altın Günleri

İster çeyrek altınınız olsun, isterseniz de gram altınınız hatta eski ya da yeni tarihli olduğu önemli olmaksızın birikimlerinizi Akbank üzerinden yapabilirsiniz. Çalınma, kaybolma riski olmadan TMSF’nin sunduğu 100.000 TL’lik mevduat güvencesi ile birlikte Akbank’ta değerlendirdiğiniz altınlarınızı 7/24 alıp satabilir, dilediğiniz zaman gram altın? şeklinde teslim alabilirsiniz. Banka altın günlerinde uygun değilseniz size kadar eksper de göndermektedir.

Garanti Bankası Altın Günü ve Şubeleri

Altınlarını bankaya yatırmak isteyen ancak bunun için altın bozdurmak istemeyen kişiler için altın günleri düzenlemeye devam eden Garanti Bankası bu sayede müşterilerine altın hesabı ile altınlarını banka güvencesi altında saklama imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası altın hesabı şubelerden açılırken düzenlenen Garanti Bankası altın günleri ile yastık altı altın birikimi olan kişilerin bu altınlarını bozdurmadan ve değerinden hiçbir şekilde kayba uğramadan banka şubesine aktarmaları sağlanmaktadır.Garanti altın günleri farklı şehirlerde farklı günlerde düzenlenmekte olup bu şehirler ve gün sıralamaları ise şöyledir:

Albaraka Altın Toplama Günleri

Albaraka müşterilerine her gün bir çok yatırım fikri, ödeme seçenekleri ve finansman destekleri sunuyor. Yıllardır en büyük yatırım aracı olarak görülen altın, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde belki de tarihin en zirve günlerini yaşıyor. Dolayısı ile insanların altını en iyi yatırım araçlarından biri olarak görmesi ve dolayısıyla altına olan yatırım taleplerinin de artması bankaları da harekete geçirmiş durumda. Albaraka da altın yatırımı yapmak isteyenlere özel altın toplama günleri düzenliyor. Siz de altın toplama günleri sayesinde, yatırımlarınızı hayal olmaktan kurtarabilir ve gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Ziynet veya takı altınlarınızı (çeyrek, yarım, cumhuriyet, kolye, bilezik vb.)  Albaraka’da 24 ayar altına çevirerek hesabınıza yatırabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız olduğunda istediğiniz kadar altınınızı TL’ye çevirebilirsiniz. Dilerseniz vadeli Altın Katılma Hesabı açarak altınınıza altın katabilirsiniz. Teslim ettiğiniz altınlar hesabınıza yatırılırken hiçbir komisyon, ücret, alış-satış farkı vb. ödemezsiniz. Altın hesabınız için Hesap İşletim Ücreti ödemezsiniz.  Hesabınızdaki altın 1000/1000 saflıkta  tutulur. Her bir gerçek kişi için açılmış olan Altın Cari ya da Katılma Hesabı’nın 100.000 TL’ye kadar olan kısmı TMSF Güvencesi kapsamındadır.

 

Belirttiğimiz bankalar ve diğerleri altın günleri için resmi web adreslerinden kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bankaların yedi yirmi dört kapsamlı hizmet veren telefon bankacılığını arayarak da gerekli bilgileri alabilir ve aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ