365 Kredi

Alkole Verilen Para İle Ev Almak

Alkole Verilen Para İle Ev Almak

Alkol sadece sağlığımıza değil cebimize de zarar. Keyif veriyor, sıkıntılarımı azaltıyor gibi bahaneleri bir kenara bırakarak Alkole Verilen Para İle Ev Almaya ne dersiniz? Her ne kadar küçük gelse de gözünüze alkole verdiğiniz parayı hesaplayarak dağ gibi olduğunu görebilirsiniz. Tamam günümüz şartlarında ev almanız için 100 bin TL il 150 bin TL arasında birikim yapmanız gerekebilir . Fakat en azından alkol tüketimini biriktirip en azından ev almanız için az da olsa birikim yapabilirsiniz. Örnek hesaplama ile sizi alkole verdiğiniz para tablosunu gösterelim.

Günlük 3 bira içseniz adet fiyatı en az 6 TL’den 18 TL günlük ödeme yaparsınız. Ayda bu bedel 540 TL yapacaktır ve 1 yılda ise 6 bin 480 TL yapar en az 5 yıldır bu şekilde alkol alımına devam ettiğinizi düşünür isek 32 bin 400 TL’niz heba oldu ki bu en bazit hali ile bir hesap. Birkaç kez bira dışında içki tükettiğinizi düşünür isek bu rakam daha da fazla olabilir.

10 yıl boyunca bu şekilde alkol tükettiğinizi düşünür isek rakam daha ciddi boyutlara çıkabiliyor. Bankadan konut kredisi alsanız 32 bin 400 TL sizin için ideal bir birikim olabilirdi ve tüm konutu kredi ile almak yerine sadece 70 bin TL kredi kullanabilir ve 120 ay gibi uzun bir vade de ödeyebilirsiniz. Çevrenize dikkatli bakın kira da oturan ve alkol tüketimine hız kesmeden devam eden ne kadar fazla insan var.

Oysa ki evinizi alabilir kira ödemek yerine kredi ödeyebilirsiniz ve alkol tüketimine verdiğiniz aylık parayı da kredi ödemenize ekleyerek daha kolay ödemenizi yapabilir ve daha kısa bir süre de kredi borçlarınızı biterbilirsiniz. Günlük 18 TL ile geçimini sağlayan nice insan var ve sizin sadece 18 TL ki en basit hali ile alkole para ödemeniz kabul edilir anlayış ile karşılanır bir durum değil. Karar yine de sizin ya alkol kullanımına devam eder sağlığınıza ve cebinize zarar verirsiniz ya da alkole bitti diyerek daha rahat standartlarda geçinebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ