365 Kredi

Senetle Kredi Veren Faktoringler LİSTE 2018

Senetle Kredi Veren Faktoringler LİSTE 2018

Kredi denilince aklımıza ilk olarak bankalar gelmektedir. Genel olarak kredi bankadan alınsa da farklı durumlarda söz konusu. Bunun da en iyi örneği senetle kredi veren faktoringler. Peki manası nedir diye baktığımız zaman: Faktoring kelime anlamı olarak; mal ve hizmet işlemlerinden doğan fatura ya da fatura değerinde olan henüz tahsilatı yapılmamış alacakların devir edildiği ve alacaklarında kısa süre içerisinde nakit paraya dönüştürüldüğü finansal çözümdür. Özellikle çek işlemlerinde faktoring şirketlerinden faydalanan kişilerin ve şirketlerin sayısı bir hayli fazla.

Her ne kadar faktoring şirketleri tahsilat alanında karşımıza çıksa da senetle kredi veren yerler de mevut. Özellikle kredi notu düşük olan, adı kara listede yer alan ve, kırmızı uyarı alan kişiler bu şirketlere başvurmaktadırlar. Bu firmalar bankalara da olduğu gibi kişiye kredi vermeden önce kapsamlı sorgulama yapmıyor, kredi notuna bakmıyor ve bu nedenle senetle kredi alımı ve kullanımı daha kolay. Faktoring şirketleri kredi karşılığında sizden senet alabilirler. Aldığınız krediyi geri ödemenizi bu şekilde de garanti altına almış olurlar.

Senetle krediyi dilerseniz tek vade ya da birden fazla vade ile ödeme imkanınız var. Bu durum biraz da kredi kullanacağınız şirkete ve anlaşmanıza bağlı. Senet üzerinde yazan vade içerisinde ödemenizi gerçekleştirmek zorundasınız. Eğer borcunuzu tek vade ile ödeyecekseniz tek senet yapmanız yeterli olacaktır. Fakat birden fazla vade ile ödeme yapacaksanız da vade sayınız ve senet sayınız eşit olmak zorundadır. Aksi halde mağduriyet taşıyabilirsiniz.

http://www.senetlekredi.org ulaşabileceğiniz firmaları şu şekilde listelemektedir.

Şeker faktoring

Güçlü faktoring

Finans faktoring

Garanti faktoring

Senet imzalarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de unutmayın ve gereken özeni gösterin. Senet ile kredi veren faktoring şirketlerine ulaşmanın en kolay yolu internetten geçmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile şirketlere ve kişilere ulaşabilirsiniz. İletişime geçtikten sonra da aklınıza takılan tüm sorulara detay bulabilir ve işleyiş hakkında da daha fazla bilgi alabilirsiniz. Faktoring şirketlerinde alınan krediler de ağırlıkla bireysel değil ticari alanda kullanılmaktadır. Bu şirketlerin bireysel kredi vermeyeceği anlamına gelmiyor. Bireysel de kredi alabilirsiniz.

Kaynak: http://www.senetlekredi.org/ikrazatci-ve-faktoringler-kredi-verir-mi.html

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 47 YORUM
 1. Serkan dedi ki:

  Nakit ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz.

 2. Turgay dedi ki:

  Senetle kredi veren şirketlerin isimlerini verirmisiniz

 3. Ömer dedi ki:

  İstanbul Ataşehir de ikamet ediyorum büyük şehir belediyesinin iston biriminde güvenlik görevlisiyim acil olarak 40.000 TL para lazım senetle para veren şirketler veya kuyumcular var mı acaba yardımcı olabilir misiniz

 4. eyüp dedi ki:

  Ankara’da kredi veren firmalarin isimlerini ögrenebilirmiyim

  1. admin dedi ki:

   Biz kredinizi çekelim siz ödeyin ANKARA şubesi.

 5. Bulut dedi ki:

  Merhaba istanbulda senetle borç veren factoringlerin listesini yollarmısınız

 6. tuncay dedi ki:

  çok acil 20 bintl ihtiyacım var icralık oldum yardımcı olun

BİR YORUM YAZ